Український біржовий ринок «змінив» лідера

“Українська біржа” перестала бути лідером серед організаторів торгів акціями. Її місце зайняла “Придніпровська фондова біржа”, зайнявши перше місце з торговельних операцій з акціями.

У квітні цього року на біржовому ринку України відбулися масштабні зміни. “Українська біржа”, яка займала з серпня 2009 року перше місце за обсягом угод з акціями, минулого місяця впала відразу на третє місце – 512,3 млн. грн. Майданчик більше не є лідером ні в одному сегменті ринку. Раніше біржа “Перспектива” обігнала її в секції термінового ринку, у квітні відрив збільшився – 1,7 млрд грн проти 403 млн грн.

Значний обсяг угод був зафіксований у квітні на ПФТС і «Придніпровський фондовой біржі» (638,6 млн. грн. та 1,87 млрд грн. відповідно). На ПФТС найбільш ліквідними стали акції підприємства «Кримгаз» з обсягом торгів в 32 млн грн.

Спровокувати зростання активності торгів на майданчику могло зміна оподаткування цінних паперів, вважає заступник голови Київської міжнародної фондової біржі Сергій Мелесік. З 1 січня для позабіржових операцій ставка акцизу становить 1,5% від суми угоди, а за умови знаходження паперів в лістингу біржі – 0,1%. У разі наявності біржового курсу у цінних паперів ставка становить 0%. “Можливо, вони роблять обсяги з метою продажу біржі. Зараз на ринку є пару гравців, які хочуть купити біржу”, – припускає пан Мелесік.

Проте експерти відзначають, що угоди на ПФБ мали технічний характер, оскільки акції цих емітентів могли перебувати в заставі у банків. Банки купують «технічні» акції для виведення коштів після збільшення капіталу.

За матеріалами «Комерсант Україна»