Процес консолідації «Української біржі» і ПФТС набирає обертів

Акціонери «Української біржі» і ПФТС всіма силами намагаються прискорити процес консолідації майданчиків. Вони самостійно виробили оцінку їх вартості, не чекаючи визначення аудиторами ринкової вартості. На думку акціонерів, вартість становить $ 22 млн. До 2017 року планується збільшити вартість удвічі з залученням в капітал держави.

У проекті меморандуму акціонерів УБ і ПФТС про консолідацію йдеться про встановлення контролю над майданчиками з боку «Українського біржового холдингу», 100% якого належить Московській біржі. Термін позначений 31 грудня 2013. До цієї дати акціонери бірж повинні зробити обмін старих акцій на акції нової емісії УБХ. Цьому повинна передувати перереєстрація форми власності – з ТОВ у ПрАТ.

Документ повинен набути чинності 30 липня за умови, що його підпишуть міноритарії, які володіють сумарно не менше 20% акцій ПФТС і 27% УБ. Московська біржа володіє 50% +1 і 43% акцій. Ціна акції УБХ становитиме 100 грн і виходячи з цього буде розраховуватися вартість акції ПФТС в 32 акції УБХ (3200 грн) та УБ в 29 акцій УБХ (2900 грн). Номінали майданчиків становлять 1000 грн.

Московська біржа також є 100% власником ТОВ «Біржовий центральний контрагент» і ТОВ «Український центральний контрагент», частки в яких теж будуть підлягати обміну.

Оцінку двох бірж проводила ІК Dragon Capital (володіє 4% акцій УБ), яка визначила коефіцієнт обміну. Індикативна оцінка, заснована на середньому між підходами EV / Sales і P / Book, показала, що ПФТС коштує $ 13 млн, а УБ – $ 9 млн. Сумарна оцінка в $ 22 млн в 3 рази більше їх статутних капіталів ($ 7,1 млн). Оцінка ПФТС сформована депозитом на $ 9 млн. Однак існує ряд факторів, які негативно позначилися на її вартості – збитковість і «слабкі перспективи розвитку». Проте в компанії Dragon Capital не змогли прокоментувати свої розрахунки.

За існуючою оцінки частки акціонерів можуть розподілитися таким чином: Московська біржа – 52%, асоціація «Фондове партнерство» – 8%, інші акціонери – 40%.

З метою обгрунтування доцільності обміну акцій, член ради Олексій Сухоруков представив цілі та завдання УБХ на короткострокову перспективу. Серед цілей значаться:
– П’ятикратне збільшення доходів від операційної діяльності;
– Дворазове – від розміщення коштів учасників термінового ринку;
– Скорочення дублюючих витрат на ІТ та персонал;
– Виконання ліцензійних вимог.

Серед поставлених завдань УБХ значаться:
– Збільшення бізнесу до $ 50 млн (у 2 рази);
– Лідерство на ринку облігацій;
– Створення клірингового центру;
– Залучення держави в капітал.

Думка міноритарних акціонерів біржі різняться. «УБ сильно переоцінена. При такій оцінці і вливання в холдинг акціонери ПФТС втрачають, виграють тільки акціонери УБ. А більше за всіх у виграші Московська біржа», – сказав один з акціонерів. На його думку, реальна вартість ПФТС – близько $ 10 млн, УБ – $ 4 млн. «Вони оцінили ПФТС в $ 13 млн, і якщо я зможу по такій оцінці отримати гроші за свої акції, то мені все одно, який коефіцієнт обміну», – заявив Сергій Бродович, голова ІГ ТАСК. Тепер головним завданням акціонерів є розуміння, навіщо ж все таки необхідно об’єднання двох бірж.

 

За матеріалами Ъ-Україна