«Небезпечні» банківські картки

В Україні спостерігається збільшення випадків крадіжки з банківських рахунків, так званого кібер шахрайства.

У 2012 році обсяг незаконних операцій з банківськими рахунками виріс на 20% – до 10,92 млн. грн.

«Якщо рік-два тому це були одиничні випадки, то в 2012 р. кількість і обсяг злодійських трансакцій зросли в рази. Найбільша з них склала 32 млн. грн. (Частинами по 30 і 2 млн. грн.) Причому більшу з них вдалося встановити тільки завдяки інструментам фінансового моніторингу НАБУ. Сьогодні це практично єдиний легальний канал боротьби з подібними злочинами. Звертаюся до банків із закликом: якщо надходить повідомлення про крадіжку грошей, не треба побоюватися їх блокувати », – повідомив під час круглого столу глава ради НАБУ Борис Тимонькін. «Ми пропонуємо змінити підходи правоохоронних органів: вкрадені гроші завжди хтось отримує, але поки що невідомо жодного випадку притягнення цих одержувачів до відповідальності. Вони проходять як свідки, але на ділі це учасники злочинної групи, хоч і не головні організатори »- додав Тимонькін.

За статистикою більшість протиправних шахрайських дій відбувається після 17:00 у п’ятницю, оскільки власники рахунків дізнаються про проведені трансакції тільки в понеділок, коли операція давно успішно завершена. Для мінімізації ризиків НАБУ радить, великі трансакції проводити з затримкою на один день.

На сьогоднішній день банки радять відкривати рахунки і емітувати картки з чіповою технологією, які мають більш надійний захист, ніж картки з магнітними стрічками, оскільки чіпи генерують унікальний код для кожної трансакції.