На зміну ПДВ-облігаціями можуть прийти казначейські векселі

Верховна Рада України у квітні цього року в першому читанні прийняла законопроект “Про удосконалення процедури щодо фінансових векселів”. Даний законопроект передбачає:

можливість оформлення фінансовим казначейським векселем боргу держ. бюджету;
випуск фінансових банківських векселів, емітентами яких виступають банки.

Документ передбачає затвердження порядку видачі (у формі електронного документа), звернення погашення та стягнення за векселями Нацбанком, тоді як за казначейськими векселями порядок видачі (як у документарній, так і в електронній формі), звернення погашення та стягнення затверджує Кабмін.

Свою думку з приводу законопроекту висловило Головне науково-експертне управління ВР, яке виступає проти банківських векселів. “Для їх введення необхідно не тільки належне обгрунтування цього, але і чітке законодавче визначення основних принципів їх випуску та обігу. Для цього слід, на наш погляд, зокрема, обмежити загальну суму платежів, які повинен виплатити банк по випущених ним банківським векселях, визначеної сумою його статутного капіталу, заборонити акціонерам банку його працівникам, працівникам НБУ бути векселедержателями … “- заявили в управлінні.

У свою чергу Нацбанк підтримує випуск векселів і заявляє, що остаточному визначенню умов випуску та порядку обігу фінансових банківських векселів обов’язково буде передувати обговорення їх з банками.

Однак, як вважають в опозиційній фракції «Батьківщина», у разі ухвалення закону, податкові органи будуть змушувати платників податків приймати в рахунок боргу векселя, а не гроші, при цьому роблячи виняток для близьких влади компаній. Згодом ці векселі будуть продаватися з дисконтом, створюючи грунт для корупції і завдаючи удар по фінансовому стану підприємств.

Тепер законопроект повинен бути схвалений у другому читанні Верховною Радою.

За матеріалами видання Delo.ua