«Криворіжсталь» знову стала предметом суперечок

У Києві поновилося судове діловодство з приводу першої приватизації заводу «Криворіжсталь», в результаті якої власниками найбільшого металургійного заводу стали Рінат Ахметов і Віктор Пінчук. Наприкінці травня цього року суд відновив слухання у даній справі. У виробництві знаходиться позов консорціуму «Інвестиційно-металургійний союз» (ІМС) до Фонду держмайна. Консорціум Ахметова-Пінчука вимагає скасувати наказ Держмайна від 15 лютого 2005 року.

«Інвестиційно-металургійний Союз», створений у 2004 році компанією СКМ Ахметова і «Інтерпайп» Пінчука, вимагає визнати незаконним наказ № 289. У ньому йдеться про скасування низки наказів Фонду держмайна, які були видани до середини лютого 2005-го року. Дані накази мають відношення до першої приватизації «Криворіжсталі». А це означає, що наказ став одним з перших кроків, які повинні привести до реприватизації комбінату.

Влітку 2004 року ІМС заплатив близько $ 800 млн. за 93,02% акцій комбінату. У 2005 році господарські суди всіх інстанцій за поданням Генпрокуратури скасували підсумки конкурсу. «Криворіжсталь» на повторному приватизаційному аукціоні дісталася Mittal Steel індійського мільярдера Лакшмі Міттала за $ 4,8 млрд (пізніше комбінат був перейменований в «АрселорМіттал Кривий Ріг»). Повторна приватизація відбулася восени 2005 року. У цьому ж році компанія Пінчука та Ахметова подала позов до Кабінету міністрів України, що стосується приватизації металургійного комбінату. У листопаді суд залишив позов без розгляду.

На думку партнера юридичної фірми «Єгоров, Пугинський, Афанасьєв і Партнери» Олексія Рєзникова, «позитивне рішення суду по даному процесу, теоретично, може стати підставою для перегляду інших рішень судів, що стосуються першої приватизації комбінату».

Станом на 31 грудня 2012 року «Метінвесту» належали 49% ІМС, йдеться у звітності групи Ахметова. Активи компанії – $ 49 млн, статутний фонд – $ 15 млн.

За матеріалами Forbes Україна