Компанії з управління активами розширюють сферу діяльності

Коли на фондовому ринку починається затишшя, компанії з управління активами розширюють сфери своєї діяльності і шукають шляхи вкладення коштів. На сьогоднішній день вкладення у фондовий ринок не є популярною інвестицією в українців. Тому КУА змушені або йти з ринку, або шукати нові проекти для здійснення інвестицій. Однак великі гравці ринку зуміли знайти вихід з ситуації і пропонують досить широкий спектр послуг.

Згідно з даними Української асоціації інвестиційного бізнесу, сьогодні на ринку працює 347 компаній з управління активами, які управляють 1326 інвестиційними фондами. У їхніх руках зосереджений обсяг капіталів на суму 158 300 000 000 грн. Основними видами їх діяльності є вкладення в інвестиційні та пайові фонди, надання допомоги в самостійній торгівлі інвестора на фондовій біржі, управління інвестиціями на фондовому ринку.

У КУА є переваги при здійсненні інвестицій, оскільки вони проводять досить агресивну стратегію і мають прозорі схеми вкладення, на відміну від фінансових пірамід. Одна керуючі компанії не обмежуються вкладенням в цінні папери. Багато компаній беруть у своє управління кілька фондів, які включають в себе різні активи. Це не тільки акції й облігації, але й банківські депозити, інструменти страхового ринку і комерційна нерухомість. Приміром є ряд компаній («Інвестиційний капітал Україна», Арт Капітал і «Драгон естет менеджмент»), які управляють відразу декількома фондами, які розраховані на різні терміни інвестування і відрізняються рівнем прибутковості і ризиків. У структурі фондів основними є інструменти фондового ринку, однак останнім часом спостерігається збільшення активів у банківських вкладах.

В основному простежується тенденція на збільшення коштів на банківських рахунках. Про це свідчить зміни структури активів на 1-му кварталі 2013 року в усіх ІСІ.

Компанії керуючі активами, які входять в банківські групи (OTP Capital, КУА «Райффайзен Аваль»), вкладають в держоблігації і депозити в родинних банках. Багато співпрацюють зі страховими компаніями, а у КУА «Спарта» у структурі своїх фондів має активи в комерційній нерухомості.

Наприклад, “Інвестиційний Капітал – Фонд Облігацій” (КУА ICU) будується на купівлю валютних ОВДП на первинному аукціоні Мінфіну і з їх подальшим продажем в гривню на форвардну дату за курсом, прив’язаному до котирувань.

За інформацією, наданою УАІБ, дохідність інвестфондів за перші 3 місяці 2013 помітно підвищилася. Кількість інститутів спільного інвестування, які забезпечили зростання вартості своїх паперів, зросла. Середня прибутковість відкритих фондів піднялася до -0,1%, інтервальних – в +6,2%, а закритих – опустилася до 2,5%.

«Обсяг українського ринку КУА оцінюється приблизно в $ 20 млрд. При цьому обсяг коштів на депозитних банківських рахунках оцінюється приблизно в $ 75 млрд. Можна зробити висновок, що на поточному етапі існування ринку КУА, ставлення ризик / дохід не є достатньо привабливим для інвесторів, які інвестуванню в КУА воліють банківські депозити », – висловив свою думку Олександр Михайленко, експерт” Альпарі “.

«Кореляції українського фондового ринку з зарубіжними аналогами немає. Тим самим побічно підтверджується думка про все більшу закритості України від зовнішнього ринку капіталу як мінімум для ринків акцій і корпоративних боргових інструментів. Наголос робиться на торгівлю ОВДП », – заявила Дарина Микуленко, керівник відділу маркетингу і PR« АРТ Капітал Менеджмент ».

На жаль, на фондовому ринку продовжується зниження активності і відбувається відтік частини капіталів клієнтів. Деякі КУА відмовляються від інвестицій у фондовий ринок, інші зайняли вичікувальну позицію і орієнтуються на довгострокові інвестиційні ідеї.

 

За матеріалами Delo.ua