ДПСУ проти інвестиційних компаній

Державна податкова служба України зробила спробу оштрафувати ряд великих інвестиційних компаній на суму більше 400 млн. грн. Серед отримавших листи з повідомленнями про штрафи значаться такі компанії, як ІК “Dragon Capital” (на 300 млн. грн.), «Український центральний контрагент» (на 16 млн. грн.), ІК «Concorde Capital» (на 5 млн. грн.), ІК «Кінто» (понад 50 млн. грн.), ТД «Відкриття» (на 10 млн. грн.) і «Трійка Діалог» (на 50 млн. грн.).

Суперечку з ДПСУ компанії почали вирішувати в судовому порядку – 17 квітня суд виграла «Concorde Capital», опротестувавши нарахування штрафу у розмірі 5 млн. грн. Також на початку 2013 року суд прийняв рішення на користь компанії «Український центральний контрагент», якій нарахували додатково 16 млн. грн. податків та штрафів.

Причиною розглядів стало оголошення ДПСУ в серпні 2012 року про те, що брокери мають право враховувати у своїх витратах лише 25% збитків від операцій з цінними паперами та деривативами, отриманих у попередні періоди. Після послідувала хвиля обурень з боку ІК, тому податкова служба повернулася до порядків, встановлених до серпня 2012 року.

«Ми спостерігаємо 1 трлн. гривень обороту цінних паперів, при тому що до бюджету сплачується дуже маленька сума – 150 млн. гривень, – заявив голова ДПСУ Олександр Клименко. – Практика показує, що для ухилення від оподаткування часто використовуються саме механізми фондового ринку».

Податкові перевірки брокерських компаній почалися в першій половині 2012 і тривали до кінця року. Перевірки стосувалися діяльності за період з початку 2010 року по другий квартал 2012. «У нас перевірки почалися з квітня і активно проходили по вересень 2012-го, хоча і після цього спілкування з Податковою продовжилося», – констатує керівник відділу маркетингу ПАТ «Кінто» Віталій Дишловий.

За матеріалами Forbes-Україна