Девальвація гривні. Чи буде?

Для підтримки курсу національної валюти на рівні 8 грн. / Дол. Національний банк України (НБУ) може до кінця року витратити близько $ 5 млрд. своїх резервів. Про це повідомляє Коммерсант-Україна, посилаючись на звіт Міжнародного валютного фонду (МВФ). За прогнозами самого Нацбанку, гривня до кінця 2012 року може девальвувати.

Відзначимо, що в червні золотовалютні резерви регулятора скоротилися майже на $ 1,5 млрд. Це максимальний обсяг зниження в поточному році, але і червень став рекордним місяцем з погашення зовнішнього державного боргу. У червні був погашений кредит перед ВТБ банком в обсязі $ 1,1 млрд, а також проведені виплати по облігаціях -. $ 600 млн.

Зменшення золотовалютних резервів триває з січня 2012 року. Зокрема, за січень-травень вони зменшилися на $ 1037 млрд. НБУ, однак сподівається на поповнення запасів. Керівник групи радників глави Нацбанку Валерій Литвицький, переконаний, що в кінці року міжнародні резерви будуть на рівні початку року (або навіть вище), тобто, складуть $ 31,79 млрд.

Експерти МВФ не поділяють його думки. Вони вважають, що, якщо український регулятор продовжить утримувати гривню силою, резерви скоротяться до $ 24,4 млрд. Як зазначає Коммерсант, цей сценарій враховує відсутність надходжень від МВФ в рамках угоди очікування. У Фонді настійно рекомендують зробити курс більш гнучким. Судячи з висловлювань президента і голови Нацбанку, так і станеться. Зокрема, Сергій Арбузов спрогнозував негативний платіжний баланс в кінці року через зупинку експорту або збільшення імпорту і заявив, що в цьому випадку девальвація неминуча.

Плануйте Ваші фінанси разом з нами! Наша фінансова аналітика Вам допоможе.