Запускається в обіг нова купюра номіналом в 100$ (ФОТО)

   Нова 100-доларова банкнота, яка повинна була вийти ще два з половиною роки тому, тільки зараз була запущена в обіг Федеральною резервною системою (ФРС) США.

   Зовнішній вид зеленої 100-доларової купюри не змінювався в Америці вже понад 60 років. А оскільки саме 100 купюри є найбільш популярними в світі, їх найчастіше стали підробляти за межами США. На сьогоднішній момент в світі підробленими вважаються 0,01% від загального обсягу американської валюти, що знаходиться у вільному обігу. Як було зазначено на презентації, передові елементи захисту покликані не дати фальшивомонетникам робити високоякісні підробки.

   Запуск в обіг нової купюри відкладався з технічних причин, пов’язаних з нанесенням чорнила на банкноту. Нагадаємо, що 100-доларова банкнота нового зразка планувалася до запуску в обіг ще у початку 2011 року.

   У чому ж особливості нової «сотні»? По-перше змінилася колірна палітра, вона заснована на фарбах пастельних тонів, змінився і портрет Бенджаміна Франкліна.

   Розробники додали новій купюрі кілька додаткових заходів захисту. Так, наприклад, змінюючи кут нахилу, дзвіночки, на тривимірній синій смузі з зображеннями, перетворюються в цифру 100, а дзвіночок, який доданий в чорнильницю (праворуч від портрета Франкліна), при нахилі буде змінювати свій колір.

    З попереднього варіанту купюр на банкноті збережені три засоби захисту: водяний знак (портрет Бенджаміна Франкліна), спеціальна захисна нитка і змінює колір число «100».

 

 

   Нова захисна стрічка світиться в ультрафіолеті рожевим відтінком. При її створенні використовувалися високі технології мікродруку, було задіяно 650000 лінз. На захисної нитки знаходяться зараз в обігу 100-доларових банкнот, що світяться під ультрафіолетовим випромінюванням червоним, надруковано по-англійськи «США 100».

   Є і два нових удосконалених елементів захисту: синя тривимірна захисна стрічка і дзвоник у чорнильниці, який змінює колір з мідного на зелений. При цьому виникає ефект його появи та зникнення на тлі чорнильниці мідного кольору.

   Тривимірна захисна стрічка на лицьовій стороні 100-доларової банкноти містить зображення дзвіночків і чисел 100, які рухаються, перетворюючись з одного в інше при нахилі банкноти. Крім того, при попаданні світла на стрічку вона змінює колір на яскраво рожевий.

   На новій банкноті додані зображення американських символів свободи: цитати з Декларації незалежності і перо, яким був підписаний цей історичний документ. Обидва символи розміщені праворуч від портрета Бенджаміна Франкліна на лицьовій стороні банкноти. Цей портрет, на відміну від старого зразка, збільшений, трохи зміщений вліво, а навколо нього вже немає обрамляє овальної рамочки.

   Дзвіночок, чорнильниця і перо – символи американської свободи. Перо і чорнильниця використовувалися при підписанні декларації незалежності США.

   На звороті банкноти можна побачити віньєтку із зображенням задньої частини будівлі Індепенденс-Холу. Віньєтка на звороті банкноти і портрет на її лицьовій стороні були збільшені, а овал, який раніше оточував обидва зображення – прибраний.

   З-за ряду нововведень, які стосуються захисту і інших чинників, собівартість при виробництві однієї купюри в 100 доларів збільшилася з 11 до 14 центів, що на сьогодні є рекордним показником, за даними ЗМІ.