Питання про створення фонду гарантування інвестицій відкладений

Питання про створення фонду гарантування інвестицій відкладений

  Державна служба з питань регулярної політики та розвитку підприємництва, відклала питання про створення фонду гарантування інвестицій на фондовому ринку. Причому у відомстві вітають саму ідею створення нового фонду, критиці піддалися лише окремі аспекти документа. Учасники ринку дотримуються думки, що створення цього фонду – це ще не гарантія безпеки інвестицій. (За даними « Комерсант – Україна»).

  Нового фонду, на першому етапі, держава планувала виділити початковий капітал у розмірі 30 млн. грн., А надалі його наповнення відбувалося б за рахунок коштів компаній з управління активами, що управляють публічними фондами, а також за рахунок торговців, що мають ліцензії на управління цінними паперами. Для вступу до такого фонду необхідно буде сплатити 1% від статутного капіталу організації. До того ж передбачені й квартальні відрахування у розмірі 0,1% вартості чистих активів. При неможливості виконання учасником ринку своїх зобов’язань через дефолту або ж при анулюванні його ліцензії, фізичним особам передбачено повернення до 90 % їхніх інвестицій, але не більше ніж 200 тис. грн.

  Норма, яка стала причиною неузгодженості, передбачала зупинку або анулювання НКЦПФР ліцензії з управління активами або на діяльність з управління цінними паперами для учасників ринку у разі непідписання ними договору про солідарну відповідальність або несплати до фонду вступних внесків. У самому законопроекті порядок відновлення дій ліцензії та термін призупинення її дії не визначений. У повідомленні Держпідприємництва відзначають, що даний проект визначає ідентичні підстави для анулювання або призупинення ліцензії, а це, у свою чергу, дозволить посадовим особам органу ліцензування приймати на власний розсуд відповідні рішення.

  Із заяви Михайла Бродського, голови Держпідприємництва, стало відомо, що зауважень до самої ініціативи впровадження фонду гарантування інвестицій у відомства немає, так як вона передбачена програмою президента з імплементації українського законодавства до директив ЄС на 2013 рік.

  Поки учасники ринку виступають категорично проти його прийняття. «Відрахування, що передбачені для нового фонду, можуть спровокувати відтік капіталу . Всі рівно тих коштів, що отримає фонд від учасників ринку, буде мало навіть для власного фінансування, не кажучи про будь – яких виплатах. Таким чином, ті механізми, що передбачені законопроектом не зможуть нікого захистити, а тільки лише створять додаткове навантаження на інвесторів», – стверджує Андрій Рибальченко, генеральний директор Української асоціації інвестиційного бізнесу.