В Україні планується злиття біржових майданчиків

У червні цього року планується почати процес злиття двох українських майданчиків – ПФТС та «Української біржі». Також акціонерам необхідно буде визначитися з фінансовим консультантом і визначити оптимальний варіант злиття і справедливу оцінку бірж з метою недопущення обмеження прав міноритаріїв.

22 травня пройшло перше засідання робочої групи по злиттю ПФТС та УБ, на якому були прийняті ключові рішення і принципи взаємодії. “Одноголосно було прийнято рішення рекомендувати спостережній раді ПФТС розглянути питання злиття двох бірж”, – повідомив член робочої групи Олександр Скляров, який раніше очолював ПФТС і все ще є акціонером біржі.

Також пройшло засідання аналогічної робочої групи, створеної при “Українській біржі”, до якої увійшли сім учасників. Як заявив директор ІК Dragon Capital Дмитро Тарабакін, який очолив групу, в ході засідання була підтримана ідея об’єднання бірж з урахуванням інтересів усіх сторін”. “Так, потрібно об’єднуватися і шукати варіант, який влаштує міноритарних акціонерів двох бірж. І щоб при цьому стратегічний інвестор зміг зберегти за собою операційний контроль в об’єднаній біржі”, – розповів керуючий директор ІГ “Універ” Олексій Сухоруков. Робоча група також підтримала ідею незалежного консультанта. Ним може стати компанія, що має досвід злиття ММВБ і РТС, вважає пан Сухоруков. Серед них були “ВТБ Капітал”, Credit Suisse, Morgan Stanley, “Трійка Діалог”, Альфа-банк, “Ренесанс Капітал”.

Процес злиття двох біржових майданчиків міг початися ще два роки тому, коли було підписано угоду про об’єднання ММВБ (купила частку в ПФТС) і РТС (створювала УБ) у Москві. “Стратегічному інвесторові було не до цього. Спочатку злиття, потім IPO, після технічні питання. І всі питання були вкрай важливі. Україна для Московської біржі важлива з точки зору якості, але не з точки зору розміру”, – вважає Олексій Сухоруков. За цей час ПФТС втратила лідерство серед організаторів торгів, а “Українська біржа” – в сегменті акцій. У 2012 році обсяг торгів на ПФТС склав 88900000000 грн, на УБ – 24,1 млрд грн (весь ринок – 264 млрд грн).

За словами глави біржової ради УБ Ігоря Мазепи, розгляд рекомендацій робочої групи планується почати в середині червня.

За матеріалами «Комерсант-Україна»