В індекс Standard & poor’s 500 увійшли акції Facebook

  Тепер ціна на акції соціальної мережі Facebook буде врахована при розрахунку біржового індексу Standard & poor’s 500.

  Нещодавно таку заяву зробила компанія S&P Down Jones Indices, яка спеціалізується на складанні біржових індексів. Прийняте рішення про включення Facebook в S&P 500, у який входять цінні папери 500 великих компаній Америки, почне діяти вже з 20-го грудня, після того, як будуть закриті біржові торги.

  Соціальна мережа Facebook увійшла в S&P 500 на заміну компанії «Teradyne Inc», що виробляє автоматичне тестове обладнання. Також, при складанні індексу S&P 100, містить у собі цінні папери 100 найбільших компаній Америки, акції Facebook також будуть враховуватися.

  У травні минулого року компанія Facebook здійснила своє первинне розміщення акцій. Тоді вартість розміщення становила 38 дол. Але майже відразу, після того як акції Facebook вийшли на біржу, ціна на них опустилася нижче тієї, по якій була розміщена. По закінченню деякого часу, спостерігалося поступове подорожчання акцій Facebook, і в липні 2013 року їх ціна вперше перевищила початкову вартість. Починаючи з 2013 року, акції Facebook зросли на 86 відсотків. На момент закриття торгів на біржі минулого тижня вартість акцій соцмережі становила 49,38 дол.. Зростання їх акцій на позабіржових торгах ще піднявся на чотири відсотки після того, як надійшло повідомлення про включення соцмережі в індекс S&P 500.