«Укрпродукт» планує розмістити акції з лістингом в Лондоні на українському фондовому ринку

Компанія Ukrproduct Group планує вперше в Україні провести розміщення частини своїх акцій на фондовому ринку, випущених з іноземної законодавству. В даний момент Укрпродукт знаходиться в процесі подвійного лістингу. Однак, як заявила менеджер зі зв’язків з інвесторами компанії Марія Бородаєва «менеджмент компанії не може з упевненістю сказати, коли це відбудеться, оскільки це пов’язано з необхідними роз’ясненнями НБУ щодо режиму валютного контролю над розрахунками по операціях з акціями компаній-нерезидентів в Україні».

Вперше компанія Укрпродукт розмістила 27,2% акцій в 2005 році на альтернативному майданчику Лондонської фондової біржі (AIM), отримавши прибуток у розмірі 6 млн. фунтів. «Закордонні компанії з активами в Україні за рахунок інструменту подвійного лістингу мають хороші шанси збільшити базу інвесторів, а також підвищити ліквідність своїх акцій. Локальні інвестори отримають шанс інвестувати в акції компаній, у яких досить великий free float, а також високі корпоративні стандарти управління і рівень захисту прав міноритарних інвесторів, підтверджені первинними розміщеннями на міжнародних фондових біржах »- заявила пані Бородаєва.

На сьогоднішній день на альтернативному майданчику в обігу перебувають 25% акцій Ukrproduct Group. Також 7,34% акцій знаходяться на балансі компанії після зворотного викупу. На думку експертів саме цей пакет акцій може бути розміщений на українському фондовому ринку. Минулого тижня вартість однієї акції на Лондонській фондовій біржі становила 12,38 фунта при загальному обсязі угод в 205 тис. доларів.

Однак перешкодити розміщенню акцій компанії Ukrproduct може технічна проблема. Справа в тому, що завести цінні папери в країну може тільки Національний депозитарій (НДУ), що має кореспондентські відносини з депозитаріями інших країн. «Використовувані НДУ технології не дозволяють проводити на” Українській біржі “операції з акціями іноземних компаній у форматі” поставка проти платежу “(одномоментні розрахунки). Зараз торги на біржі в цьому форматі проводяться з українськими цінними паперами через Розрахунковий центр з обслуговування договорів на фінансових ринках (РЦ), який створений на базі Всеукраїнського депозитарію цінних паперів. У НДУ немає можливості проводити грошові розрахунки. А все переддепонованих гроші клієнтів “Української біржі” знаходяться в РЦ, який не може їх використовувати для розрахунку угод з цінними паперами, що зберігаються в іншому депозитарії »- заявив член біржової ради” Української біржі “Олексій Сухоруков. 13 жовтня набуває чинності ряд норм профільного закону, після чого РЦ втратить ліцензію депозітария і займатиметься тільки грошовими розрахунками. НДУ, у свою чергу, стане Центральним депозитарієм і почне працювати з усіма десятьма біржами.

Глава правління Національного депозитарію України Сергій Румпа заявив, що виходячи з законодавства і домовленостей між НДУ і РЦ з урахуванням реформування депозитарної системи, РЦ не зможе враховувати іноземні цінні папери. “НДУ успішно проводить розрахунки по операціях на біржі за схемою” поставка проти платежу “з 2008 року, коли була отримана ліцензія на здійснення розрахунково-клірингової діяльності”, – зазначив Сергій Румпа.

При цьому регулятор не бачить причин, з яких знову може затягнутися розміщення подвійного лістингу.

За матеріалами Комерсант-Україна