«Українську біржу» змушують знижувати ціну

      «Московська біржа», яка є мажоритарним співвласником «Української біржі», загрожує міноритаріям можливістю ліквідації «дочки», в тому випадку якщо вони не знизять на 20%, від позначеної, ціну на продаж 32% її акцій. Така угода потрібна щоб об’єднати ПФТС та біржу. Але міноритарії все ж мають намір досягти компромісу з покупцем про «більш прийнятною ціною». (За даними Комерсант – Україна).

  До продажу 32 % капіталу, міноритарних акціонерів «УБ» може схилити досить сильний аргумент наданий «МБ». Минулого тижня, на зустрічі менеджерів і акціонерів ПФТС та УБ обговорювалися стратегічні питання, що стосуються розвитку майбутньої об’єднаної біржі. Зазначимо, що російський інвестор володіє 43 % акцій у капіталі « УБ » і 50 % +1 у ПФТС. У разі якщо російський інвестор збере до 31- му жовтню заявки у міноритаріїв на продаж 32% акцій, то процес злиття відразу буде запущений. За словами Сергія Данова, представника Московської біржі, «вони готові поставити питання про ліквідацію « Української біржі » якщо акціонери УБ відмовляться продавати необхідні москвичам акції». Інші учасники зібрання також підтверджують цю інформацію. (Повідомив «Комерсант»).

  Виступало посередником по операціях на ПФТС ТОВ «Біржовий центральний контрагент», (яке є підконтрольним Московської біржі) 15 -го жовтня зробило оголошення про бажання придбати 8 тис. акцій «УБ» за ціною 800 грн / шт., загальною вартістю в 6,4 млн. грн., а це на 20 % менше ніж фактична їх оцінка. МБ для процедури злиття « УБ » і ПФТС потрібно більш ніж 75 % голосів акціонерів кожній з бірж. Дана пропозиція буде активно до 31 -го жовтня, але заявки на викуп будуть виконані в тому випадку, коли вони складуть 32%.

  Таке нещедро пропозицію від російських інвесторів змушує тягнути міноритарних акціонерів «УБ» з остаточною відповіддю. Вони в свою чергу вірять у те, що їм вдасться домовитися, адже загроза рішення про ліквідацію біржі означатиме, що «МБ» не потребує ринкових учасниках, але навіщо ж тоді їм ПФТС? Навряд чи цей сценарій буде застосований», – припустив Олексій Сухоруков, член біржової ради «УБ». Також він додав, що «для прийняття такого рішення на зборах акціонерів потрібно отримати підтримку тих же 75% голосів акціонерів і тому Московської біржі буде складно це зробити». Емітенти не зобов’язані викуповувати акції в акціонерів, які проголосують проти ліквідації. З акціями «УБ», починаючи з січня 2013 року, було проведено 22 угоди за вартістю від 200 -т до 3000 грн / шт.

  Все ж без підтримки російських інвесторів «Українській біржі», вже через пару місяців, буде досить складно працювати, і умови, запропоновані «МБ», все ж можуть залишити міноритарних власників без вибору. Підтримка розвитку «УБ» була припинена з вересня місяця (до цього вона отримувала від «МБ» близько 100 тис. Дол. Кожен місяць). Але як заявив Олег Ткаченко, голова правління «УБ», – «Для функціонування біржі їй поки достатньо власних коштів».

 

  «Для проведення злиття «УБ» і ПФТС викуп акцій у міноритаріїв є не єдиним способом. У випадку «адекватних умов обміну», міноритарні акціонери виступлять за підтримку об’єднання майданчиків, адже на вартість « УБ » впливає не тільки в кількість готівки на рахунку ( На початок 2013 року біля УБ було 19 млн грн коштів, у ПФТС – 73 млн грн.), основа капіталізації складається ще з ринків деривативів та акцій», підкреслив Олексій Сухоруков.