Український фондовий ринок залишає один з його найстарших учасників

Фондовий ринок України позбавляється однієї з найстаріших інвестиційних компаній (ІК). Нещодавно Сергієм Васильєвим, представником ради директорів ІГ «Російські фонди», було оприлюднено заяву про здачу ліцензій ” Проспект Інвестментс ” і закриття компанії. Але також не виключалася і її продаж менеджменту чи іншим бажаючим.

  ПрАТ « ​​ІК« Проспект Інвестмент »» розпочала свою діяльність на ринку з 1995 року, а в 2005 році її придбала російська група.

  Реалізацію рішення зборів ради директорів Васильєв планує в найближчому майбутньому на зборах акціонерів «Проспект Інвестмент». За попередніми даними воно призначене на 16 вересня цього року.

  У п’ятницю, компанія “Проспект Інвестментс” повідомила про те, що “Російські фонди” внесли два додаткові питання, на позачергових зборах акціонерів компанії. Ці питання стосувалися призупинення компанією (ІК ) професійної діяльності на фондовому ринку України. Перше питання ставився до торгівлі цінними паперами ( дилерської, брокерської, а також управління цінними паперами). Друге питання стосувалося ліцензії зберігача ( депозитарної діяльності).

  Ще в 2011 році основним напрямком “Проспект Інвестментс” був інтернет-трейдинг. Однак 12.10.2011 підприємством було підписано меморандум з ФК “Укранет “, за його умовою підрозділ інтернет -трейдингу приєдналося до ФК. Замість цього (ІК) отримувала 50 % від капіталу ” Укранет “. Починаючи з минулого року «Проспект Інвестмент» припинив брокерську діяльність через переведення інтернет -трейдингу “. Сергій Васильєв зазначив, що «Російські фонди » не зацікавлені більше в розвитку брокерського бізнесу, тому ми і вирішили його закривати, продавати або віддавати »». ресурси “Проспект Інвестментс” також залучалися для розвитку таких проектів як: meta.ua, finance.ua, sport.ua, портал ” Незабаром ” і “Мережа магазинів горящих путівок “.

  Український фінансовий ринок і раніше залишали російські компанії. Тільки за кілька останніх років такі компанії, як ” Альфа Капітал”, “Брокерський дім “Відкриття “”, “Велес Капітал”, “Ренесанс Капітал”, “Трійка Діалог Україна” відмовилися від своїх ліцензій. За словами Романа Насирова, який є співдиректора в країнах Центральної та Східної Європи компанії “Ренесанс Капітал”, – «Щоб вести діяльність не обов’язково мати українську реєстрацію, адже безліч компаній надають консультаційні послуги перебуваючи за межами України. У когось кіпрська реєстрація, у когось – московська “, – зазначив він.

  Залишають ринок і локальні компанії. Так ще в 2010 році, в Україні діяло 763 торговця цінними паперами, то в кінці липня 2012 року вже 595, а це на 22 % нижче, за даними НКЦПФР. ” Багато торговців чекають завершення терміну дії своїх ліцензій і за цим не поспішають їх здавати, а по закінченню строків за часту перебувають осторонь від фондового ринку або ж руйнуються.

 У фінансових колах існує думка, що з приходом вимоги регулятора дотримуватися пруденційні норми, в 2014 році буде наступна хвиля результату торговців українського ринку.