Україна в очікуванні приходу внутрішніх інвестицій, – IFC

 Україна в очікуванні приходу внутрішніх інвестицій, - IFC У 2014 році Україна очікує прихід внутрішніх інвестицій. В ході 3 -й щорічній конференції під назвою «Гроші для бізнесу, а бізнес для грошей » таку думку висловила Олена Волошина, керівник діяльності «IFC» в Україні. (За даними «РБК- Україна»).

  Волошина підкреслила, що в 2014 році інвестиції обов’язково прийдуть, і це будуть внутрішні інвестиції. «Український фондовий ринок – це зараз, мабуть, та ніша, де можна було б опрацювати ті гроші, які назбиравши і зараз потроху надходять у банки. Але в цьому є і певний ризик, ці кошти необхідно спробувати повернути в економіку, щоб вони почали працювати. Якщо український фондовий ринок правильно вибудує правила гри, то з’являться великі перспективи для зміни його на краще», – вважає Волошина.

  За її словами, стабілізувавши макроекономіку, можливо буде залучити інвесторів. «Це буде вкрай складно, але без макроекономічної стабілізації ми не зробимо перший крок для залучення інвесторів, і всі це розуміють. Також для підтримки приватного сектора необхідно провести структурні реформи. Зараз Україна страждає від того, що немає передбачуваності, рівності і прозорості в правилах гри», – підкреслила вона.

  Аграрний сектор представляє для інвесторів чималий інтерес. Він однаково цікавий і на «ІFC», і на «Варшавській біржі», так як попит на продукти харчування не припиняє рости, а Україна здатна виробляти від 80 до 100 млн. т. Але щоб такий потенціал у виробництві був реалізований необхідно вкласти гроші безпосередньо у сільськогосподарську переробку, в первинний сектор господарства, логістику… Потрібно профінансувати всю цю ланцюг, і ці вкладені кошти повинні принести інвестору прибуток», – говорить Волошина.

  По закінченню 30- го червня 2013 фінансовий року, інвестиції в Україну з боку «IFC» збільшилися вдвічі – до 300 млн. дол Аграрний сектор отримав підтримку майже в 200 млн. дол

  За загальними підрахунками за 2013 фінансовий рік сума інвестицій «IFC» в регіоні Європи і Центральної Азії дісталася до рекордної позначки в 4,5 млрд. дол Серед країн, що щорічно отримують інвестиції «IFC» Україна знаходиться на третьому місці в регіоні після Туреччини та Росії, а серед країн світу на 14- му.