На ринках спостерігається зниження основних індикаторів

  На український фондовий ринок продовжує чинити тиск відбувається політичний протест. Торгова сесія фіксує зниження основних індикаторів. Так, наприклад, індекс «Української біржі» опустився за два дні ще на 2,6% (до 880,6 пункту), а на ПФТС обвалився на 1,69% (до 292,76 пункту). (За даними «Коммерсант- Україна»).

  На «УБ», серед «блакитних фішок» найбільше постраждали акції Авдіївського коксохімічного заводу – зниження на 4,9%, а також Укрсоцбанку -3,96%, «Азовсталі» -3,55% і «Центренерго» -3,5%. «Всьому виною теперішня політична нестабільність, через яку на українському ринку акцій навіть технічний відскік неможливий», – зазначає Ганна Бодрова, аналітик компанії «Альпарі». Досить велика частина інвесторів насторожена розвитком політичної кризи в Україні, і тому починають продавати свої активи на фондовому ринку. Паніка серед інвесторів негативно відбивається на всіх паперах індексного кошика», – говорить Дмитро Михайлусенко, ризик – менеджер «Dragon Capital».

  Найбільша активність серед продавців спостерігалася в енергетичній та машинобудівній сфері. «Буквально за півдня майже всі індексні папери опустилися нижче нульових позначок. Тільки перед самим закриттям сесії на ринку з’явилася підтримка, це дало можливість основних індексах відбити половину осідання», – підкреслив пан Михайлусенко. Лідируючі позиції по ліквідності, за підсумками торгів, дісталися акціях «Мотор Січ», з сумою в 2,77 млн. грн., За нею йде «Донбасенерго» з 0,31 млн. грн., І на третьому місці розташувався «Центренерго» з сумою в 0,21 млн. грн.

  Тепер, подальший рух котирувань на світових ринках буде залежати від корпоративних звітностей. Українському ж ринку пророкують продовження зниження. «На жаль, українському ринку поки ніяк не виходить зачепитися за який-небудь фактор підтримки: надто вже сильний внутрішній негатив, для того, щоб дати можливість інвесторам відіграти хоча б вчорашні продажу. Ми всі сподіваємося, що як тільки підуть новини про стабілізацію ситуації на Майдані, то українські індекси відразу ж відреагують ростом», – додала Ганна Бодрова.