У фондового ринку з’явився шанс звільнитися від податкового тягаря

 У фондового ринку з'явився шанс звільнитися від податкового тягаря  При спробі прибрати в Податковому кодексі технічну помилку, Віталій Хомутинник, голова парламентського комітету, запропонував внести правку за допомогою однієї коми і звільнити фондовий ринок акцій від податкового тягаря. Як наслідок, з 2014 року Верховна рада позбавила торговців акціями від сплати скандально відомого податку на операції з цінними паперами. Внесення такої правки не схвалили в Міндоходов і планують домогтися її скасування – на це у них залишилося менше ніж два місяці. (За даними «Комерсант – Україна»).

  Витяг з закону N657 – VІІ із змінами в Податковому кодексі: «…Не є платниками особливого податку на операції з відчуження цінних паперів та деривативів фізичні або юридичні особи- резиденти або нерезиденти, які проводять операції з відчуження акцій, ощадних (депозитних) сертифікатів …» – прописано в законі. На даний момент винятком є ​​«акції ощадних (депозитних) сертифікатів».

  До цього часу, протягом майже року (з 1- го січня 2013 року) стягувався податок в обсязі 1,5% від загальної суми угоди, при проведенні позабіржових операцій з цінними паперами, а якщо папери знаходилися в лістингу фондової біржі, то 0,1%. У разі розрахунку по них біржового курсу, тоді податок був відсутній. Ставка податку для похідних інструментів могла завісити ще від місця, де проводиться трансакція, якщо це біржа, то 0%, якщо ні – 85 грн. «Після вступу з нового року відкоригованого закону податок треба буде платити тільки при здійсненні угод з іпотечними, корпоративними облігаціями та векселями», – пояснює принцип дії оновленого закону Анатолій Федоренко, віце -президент КУА «Кінто».

  Віталій Хомутиннік з Партії регіонів, що є автором скасування податку, при підготовці документа до другого читання запропонував поставити кому між словами «акцій» і «ощадних», таким чином розподіливши виняток на кожен з інструментів. Раніше вже пропонувалося введення аналогічної редагування народним депутатом з Партії регіонів Олександром Долженковим.

  Поява в законі такий редагування здивувало Міністерство доходів і зборів, адже ще при узгодженні законопроекту до другого читання відомство виключило пропозицію правки. У Міндоходів вважають, що поява такої правки може бути комусь вигідно, і навмисним ініціювати нові зміни до ПК, щоб повернути попередню норму, діючу до цього. На думку представників відомства, податок необхідно повернути з тієї причини, що це підвищить у перспективі платежі до держбюджету. За наданими від Міндоходов даними, у січні – серпні, надходження від податку до держбюджету склали 44 млн. грн.

  Після того як майже рік проіснував податок на операції з акціями, а тепер до нього внесено зміни говорить про те, що поставлені цілі були досягнуті і не має значення скільки надійшло грошей до бюджету від цього податку», зазначає Ігор Когут, директор« Фінекс- Капітал».

  У свою чергу учасники ринку не втрачають надію, що до кінця року не внесуть нових правок до ПК і не повернуть спеціальний податок на операції з акціями. «Вступники до держбюджету кошти, не компенсують тих збитків, що несе зараз ринок разом з податковою службою. Оскільки обсяги операцій, за якими в умовах зростання ринку можна було б отримати набагато більше, значно зменшуються зі збором податку на прибуток від інвестиційної діяльності», – вважає Анатолій Федоренко.