Торговці «борються» зі штрафними санкціями

    Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку, у разі необхідності, має намір задіяти судові органи, для стягнення штрафних санкцій за маніпулювання. Не так давно, 12 вересня, з ТОВ «Дніпропетровський розрахунково-вексельний центр», місцевим окружним адміністративним судом, який діяв в інтересах НКЦПФР, за позовом прокурора Бабушкінського району міста, постановлено стягнути 170 тис. грн. штрафу. Ця сума штрафу за маніпулювання повинна бути перерахована протягом 15-ти днів. Таке рішення для торговців цінними паперами комісія прийняла ще 28 березня. Але санкції у вигляді штрафів за маніпулювання, застосовувані регулятором фондового ринку, ще не дає 100%-ї гарантії сплати цих коштів.

    За правопорушення, допущеного компанією «Дніпропетровський розрахунково-вексельний центр», на підставі ряду угод, 1-го березня був складений відповідний акт. Як було встановлено, 20.04, 19.07, 12.09 і 19.10 2012 року, вищезгадана компанія уклала на біржі «Перспектива» за три угоди з акціями ПАТ «Запорізький завод «Перетворювач»». У всіх трьох випадках йшлося про угодах купівлі-продажу 2-х акцій по 43,16грн. за кожну. ТОВ «ДК «Укрінвест»» виступало в цій справі в якості другої сторони. За запитом НКЦПФР, біржею «Перспектива» було оголошено, що акціями заводу, з 01.01 по 19.10 2012 року, ніхто не торгував, крім зазначених компаній. І що на інших організаторах торгів в обороті не було акцій цієї компанії.

   Факт про те, що номінал акцій заводу «Перетворювач» складає 5%, а номінальна вартість всіх випущених паперів заводу – 140,6 тис. грн., і став підставою для застосування штрафних санкцій. Оцінювачем ЧФ LKI, було складено звіт, в якому говорилося, що на 06.05.2012 року ринкова вартість повного пакету акцій заводу «Перетворювач» склала 230,4 тис. грн.. Дані з біржових котирувань свідчать про те, що капіталізація емітента перевищує 123 млн грн. Комісія стверджує, що торговці цінними паперами «Дніпропетровський розрахунково-вексельний центр» і «Укрінвест» своїми діями штучно встановили ціну на акції «Заводу «Перетворювач»». Дніпропетровський окружний адміністративний суд ще 12.07. зобов’язав заплатити штраф у 170 тис.грн. компанію «Укрінвест» за маніпулювання.

    З 10-12-ти рішень НКЦПФР про переходах санкцій за маніпулювання, за останній рік, жодна компанія не схотіла визнавати свою провину. Мало того усі рішення комісії були оскаржені компаніями в суді. Більшість з них все ж програли справу, серед них ТОВ «Сіті Брок» – за спробу внесення до порядку денного зборів акціонерів «Трест Житлобуд-1» питання про ліквідацію компанії (за даними КоммерсантЪ), ТОВ «Паритет Інвестмент» і ТОВ «Сортіс», манипулировавшие на ПФТС акціями ПАТ «Інтернет Глобал Текнолоджи» (За даними КоммерсантЪ). А от щодо ТОВ «Тройка Діалог Україна», яку звинуватили в маніпуляціях 15.03.2012 року при виконанні ф’ючерсу на індекс «Української біржі», у регулятора не знайшлося суттєвих аргументів, щоб довести правомірність своїх санкцій і факт маніпуляції, тому Київським апеляційним адміністративним судом було розцінено рішення комісії як не законне.