Технічний дефолт, чекавший США, відвернений

   Закон, що запобігає можливий технічний дефолт США, після схвалення конгресом, був підписаний президентом США Бараком Обамою. Затвердженим законом стелю держборгу збільшився, до початку наступного року, а також відновиться фінансування діяльності уряду, не працює більше двох тижнів. (за даними агентства «Bloomberg»).

   Підписання закону стало можливим після досягнення компромісу між республіканцями і демократами, причому раніше більшість у сенаті голосували за те, щоб відновити фінансування уряду і підвищити межу держборгу, але консервативні республіканці виступили проти реформи медстрахування і, як наслідок, проти ухвалення цього документа. Додамо, що республіканці категорично відмовлялися стверджувати запропоновану президентом-демократом реформу охорони здоров’я, яку вже внесли до бюджету. І навіть після підписання документа вони і надалі мають намір домогтися якщо не її скасування, то хоча б перенесення термінів вступу реформи в дію.

   Нагадаємо, що починаючи з 1-го жовтня уряд США припинив свої роботи із-за розбіжностей демократів і республіканців щодо зазначеним раніше бюджетних питань. Республіканці категорично відмовлялися приймати запропонований адміністрацією президента Обами проект бюджету.

   «Підписання цього закону має запобігти загрозу дефолту, як мінімум до 7-го лютого, а також забезпечить фінансування уряду до 15-го січня. І щоб запобігти часта поява такого роду кризових ситуацій, у перебігу цього часу буде проводиться наполеглива робота над довгостроковою угодою по бюджету», – заявив Гаррі Рід, лідер демократів у сенаті.

   Але, тим не менш, навіть така тимчасове припинення роботи уряду, може відняти від ВВП як мінімум 24 млрд. дол. позначиться на зменшенні економічного зростання на 0,6%, від очікуваного раніше. І як наслідок, такий «shutdown», негативно позначиться на довірі споживачів і держслужбовців, стверджують аналітики агентства «Standard & poor’s».