Суверенні рейтинги України залишаються негативними

Рейтингове агентство Standard & Poor `s (S & P) підтвердило довгостроковий і короткостроковий суверенні кредитні рейтинги України за зобов’язаннями в іноземній і національній валюті на рівні В / В. Крім того, підтверджений негативний прогноз по цих рейтингах і довгостроковий рейтинг країни за національною шкалою uaA-.

Розміщення Україною євробондів не поліпшили суверенні рейтинги країни, вони залишаються негативними. І не дивлячись на те, що державі готові давати у борг, зовнішні ризики збільшуються. Існуюча ситуація виникла у зв’язку з проблемами при залученні зовнішнього фінансування, залежного від кон’юнктури ринку капіталу. Поки для українських властей вона була сприятливою і дозволила “забезпечити фінансування для покриття приблизно половини потреб в іноземній валюті на 2013 рік”. Проте “сприятлива кон’юнктура може виявитися нестійким, що призведе до посилення тиску на показники зовнішнього фінансування”, впевнені в S&P. Також проблему створює небажання влади переглянути тарифи на газ для населення.

Агентство збільшило прогноз дефіциту сектору держуправління в цьому році з 4% до 5% ВВП. Ризики девальвації гривні чреваті зростанням боргового навантаження, адже 52% валового боргу – в іноземній валюті. Зміна прогнозів по рейтингах залежить від здатності влади і далі залучати зовнішнє фінансування. У S&P оцінюють імовірність виникнення проблем із залученням позик і, як наслідок, зниження суверенного рейтингу країни як один до трьох. В іншому випадку прогноз переглянуть на “стабільний”.

Що стосується прогнозу зростання ВВП України в 2013 році, то він його також знизили: МВФ до 0%, Європейський банк реконструкції та розвитку – до 0,5-процентної рецесії. Однак S&P очікує зростання економіки на 1%, а в 2013-2015 роках в середньому темпи зростання можуть скласти по 2,5%.

За матеріалами “Ъ Україна”