СКМ домовилася про купівлю «Укртелекому»

Компанія СКМ, що належить Рінату Ахметову, оголосила про купівлю 92,79% акцій одного з найбільших операторів зв’язку України. Контрольний пакет акцій був викуплений у австрійської групи EPIC. Незважаючи на те, що фінансове становище компанії покращилося, СКМ викупив його зі старими боргами, які становлять основну частину вартості. Сума угоди не розголошується.

У січні цього року компанія EPIC переоформила право власності на ЕСУ з компанії EPIC Telecom Invest Ltd на UA Telecominvest.

Нагадаємо, що ЕСУ була єдиним учасником кампанії з приватизації «Укртелекому» в 2011 році. Для участі в конкурсі не було допущено ряд зарубіжних компаній: Deutsche Telekom, Frans Telecom, Nortelecom, “Связьинвест” і VimpelCom. Оператор був куплений за 10,575 млрд грн., 4,2 млрд грн. з яких ЕСУ привернула шляхом закритого розміщення облігацій.

Вихід компанії EPIC відбудеться достроково, так як ще в 2011 році після приватизації була затверджена трирічна стратегія розвитку компанії. Згідно їй оператор повинен був активно розвивати послуги інтернет-доступу, побудувати нову оптоволоконну мережу для передачі даних і запустити сервіс інтернет-телебачення. На ці цілі планувалося направляти 10-12% виручки, а також кошти від продажу єдиного в країні оператора, що володіє ліцензією на 3G зв’язок. “Ми інвестуємо в “Укртелеком” саме зараз, тому що у нас є можливість сфокусуватися на його розвитку і необхідні ресурси для цього”, – написав у корпоративному блозі керуючий директор SCM Advisors Ілля Архипов.

У результаті операції СКМ набуває не тільки борги самого «Укртелекому», але і заборгованість ЕСУ. Загальний обсяг кредиторської заборгованості на кінець березня 2013 склав 4,88 млрд грн., при тому, що основним активом компанії були акції “Укртелекому”. У квітні цього року ЕСУ розмістила облігації на суму 4,6 млрд грн., які пішли на погашення попереднього боргу, залученого для купівлі “Укртелекому”. Учасниками розміщення стали держбанки: Ощадбанк придбав облігації мінімум на 2 млрд грн., Укрексімбанк – мінімум на 2,24 млрд грн. Таким чином, загальний борг UA Тelecominvest Ltd складає мінімум 8,5 млрд грн.

«Укртелеком» може коштувати $ 1,2-1,3 млрд без урахування боргу», – припускає голова аналітичного департаменту ІК Eavex Capital Дмитро Чуріна. Також на думку учасників ринку телекомунікаційних послуг, покупка оператора компанією Ахметова значно поліпшить її становище. «СКМ – серйозний інвестор, він буде нарешті розвивати компанію, на відміну від попередніх власників», – висловив думку директор з корпоративного управління і контролю “МТС-Україна” Олег Проживальський.

За матеріалами Комерсант-Україна