Сесії на біржах будуть скорочені на 30 хвилин

   До кінця тижня буде затверджено проект регламенту взаємодії бірж та Розрахункового центру, запланованого на скорочення періоду торгів. Починаючи з 14-го жовтня, два організатора торгів (як мінімум) будуть скорочувати торгові сесії на 30 хвилин. Ці заходи будуть прийняті на час поки робота Розрахункового центру не буде налагоджена. Після чого представники майданчиків розраховують повернуться до колишніх термінів, – повідомляє «Комерсант-Україна». 

  Як повідомляє «Українська біржа» з 14-го жовтня зміни в часі роботи біржового ринку буде наступним: тепер на фондовому і терміновому ринках УБ, замість закінчення сесії в 17:30, вона буде закінчуватися о 17:00. Остаточно торги будуть закриватися о 17:15, а не в 17:45 як раніше, тому в учасників ринку залишиться ще 15 хвилин для укладення угод з відкладеним виконанням або ж для виведення активів. Без змін залишився час початку – 10:00. 

 Із-за того, що будуть переведені глобальні сертифікати «блакитні фішки», то 10-го і 11-го жовтня не буде проводиться повноцінних біржових торгів, а укладання угод на спотовому ринку буде проходити тільки в режимі адресних угод, які передбачають розрахунки з 14-го жовтня. На терміновому ринку також не буде торгів, так як при цьому індекс UX не буде розраховуватися. З повідомлення «Української біржі» стало відомо, що «Базовий розмір гарантійного забезпечення ф’ючерсних контрактів на індекс UX, в ході вечірнього клірингу, підвищиться з 20% до 25%. Діяти таке збільшення буде вечірньої клірингової сесії, яка відбудеться 14-го жовтня».

   Така зміна з 14-го жовтня часу торгів швидше за все викликано зміною взаємодії з Розрахунковим центром, а точніше передбаченим проектом регламенту роботи РЦ і бірж, його повинні затвердити до кінця тижня, так як і торги були припинені із-за необхідності проведення регламентних робіт з Розрахунковим центром і Національним депозитарієм України.

   Всі розрахунки, згідно з новою схемою, будуть відбуватися після підтвердження Нацдепозитарієм. В РЦ зараз відбуваються глобальні зміни і таке ж скорочення торгів на 30 хвилин відбудеться і на ПФТС, «РЦ вже запропонував нам такий регламент, і ми погодилися», – заявив Ігор Селецький, голова правління ПФТС. «Відбуваються зміни наразі не торкнулися майданчики біржі «Перспектива»», – про це повідомив її Директор, Станіслав Шишков. 

   Терміни у регламенті також залежать і від самих бірж, адже якщо з’явиться бажання, вже після останнього реєстру, вивести кошти, то нам для розблокування коштів і здійснення зовнішніх платежів потрібно розуміти в який період НДУ зможе підтвердити завершення угод. І остаточні регламенти ще не завершені, – заявив Дмитро Чугаєвський, голова правління Розрахункового центру.