Вересень істотно вплине на глобальні ринки та економіку України

   Майбутня динаміка на фінансових ринках до кінця року, а також можливо і в 2014 році може прямо залежати від Вересня.

  На порядок денний винесені плани кредитно-грошової політики Федеральної резервної системи США, а саме те, що незабаром може бути прийнято намір про згортання програми кількісного пом’якшення Комітетом з відкритих ринків ФРС. Таке рішення може істотно погіршити ситуацію в економіці України і в ряду інших країн, що розвиваються. На сьогоднішній день економіці, яка звикла до дешевих грошей, все частіше доводиться відчувати відтік інвестиційних коштів, і вересневе рішення, прийняте американським регулятором буде ключовим у подальшій динаміці фінансового ринку.

  Поки не ясно яке положення виберуть конгресмени в питанні військового удару по Сирії , але вже відомо , що майбутня дестабілізація на Близькому Сході призведе до зриву нафтових поставок, після чого ціни на нафту виростуть. Наприклад ціна на нафту марки Brent може піднятися до 150 доларів за барель. Україна постраждає в плані подорожчання бензину (А – 95 може зрости до 12грн.) І газу на 100-150 доларів. Вже кілька останніх тижнів, у зв’язку з геополітичними ризиками в близькосхідному регіоні , український фондовий ринок помітно падає.

  За останні 3 роки резерви НБУ України зменшилися на 40 %, золотовалютний резерв скоротилися на 1 млрд доларів за даними на серпень. Пониження інвестиційної привабливості держави буде продовжаться і у вересні. Не складно помітити, що з кожним місяцем виростає вартість залучення зовнішніх кредитів, що черевато досягненням цифри, яка може виявитися не посильною для бюджету України.

  Взагалі якихось тотальних змін для українців у цьому місяці не передбачається. Але є ймовірність, що в майбутньому події вересня істотно вплинуть на глобальні ринки і на економіку України в цілому.