З лютого 2014 року в Україні з’явиться нова фондова біржа

 в Україні з'явиться нова фондова біржа  З лютого 2014 року в Україні з’явиться нова фондова біржа

  Нова фондова біржа може стати вже 11- й за рахунком в Україні. Планується, що цей майданчик буде займатися в основному деривативами і носити назву «Європейська біржа».

  Минулого тижня, на узгодження в Національну комісію з цінних паперів та фондового ринку поданий пакет документів, потрібних для отримання ліцензії та реєстрації «Європейської біржі». Як повідомляє Володимир Лаєвський, ініціатор створення майданчика, – «всі питання вже узгоджені, і до кінця цього року біржа повинна вже отримати ліцензію, після чого, в лютому 2014 зможе почати працювати». (За даними Delo.UA).

  Новий майданчик буде робити основний ухил на похідні цінні папери. За заявою ініціатора, вона зможе надати українському ринку 7 нових інструментів, але яких саме, не уточнює. ««Європейська біржа» не займатиметься проведенням внутрішніх операцій, вона призначена для того, щоб стати першою фондової майданчиком в Україні», – прогнозує Лаєвський. На даний момент поки ще залишаються відкритими питання: хто буде очолювати біржу, і який з банків буде забезпечувати майданчик ліквідністю? Зараз майбутня біржа розміщується в київському офісі одеського Фінростбанку.

  Однак, у Національній комісії з цінних паперів та фондового ринку повідомили, що ще не отримували документи на реєстрацію. Як пояснюють в НКЦПФР, тільки після отримання всіх документів та детального їх вивчення фахівцями регулятора буде прийнято остаточне рішення про видачу ліцензії біржі та реєстрації її правил.

  Також значна частина інвестбанкірів налаштовані досить скептично до появи нової фондової площадки. Вони вважають, що і так відсутній ліквідність на ринках, а ринок деривативів не розвинений взагалі. «Нашому ринку і однієї біржі більш ніж достатньо», – відреагував Ігор Мазепа, генеральний директор інвестиційної компанії «Concorde Capital» – «ринок мертвий і навряд чи найближчим часом оживе! А те що Комісія говорить про збільшення майже вдвічі обсягу торгів, є результатом введення акцизу, що не зовсім якісний показник», – додав він. Голова ради директорів групи компаній «Інвестиційний Капітал Україна », Валерія Гонтарєва, досить емоційно прокоментувала створення нової біржі – «Для мене точно ясно тільки чим займаються «УБ», ПФТС та «Перспектива», а інші сім є загадкою».

  Ініціатори створення «Європейської біржі» дотримуються з цього приводу іншої думки. «Не дивлячись на те, що зараз фондовий ринок переживає важкі часи, ми бачимо в ньому перспективи і впевнені, що з 2015 року на ринку наступить довгоочікуваний підйом, і наша площадка зможе запропонувати ринку те, чого в Україні ще не було», – каже Владмірір Лаєвський.

  Завойовувати ринок організатори «Європейської біржі» планують за рахунок кращого програмного забезпечення і низьких тарифів, а працювати збираються як з вільними торговцями, так і з торговцями холдингів і банків.

  Поки ринок перебуває в очікуванні, що ж запропонує новий майданчик, і сподівається, що вона не буде лише місцем для проведення «сірих» оптимізаційних схем, як інші сім.