З 1 вересня 2013 року гранична сума готівкових розрахунків між фізичними особами становить 150 тис. грн.

      Також, якщо фізичні особи між собою укладають договори купівлі-продажу, що мають бути нотаріально посвідченими, то гранична сума розрахунків готівкою становить 150 000 грн.
      Також зазначається, що готівкові розрахунки між фізичною особою та підприємцем (підприємством) за надання послуг, робіт чи товарів також не повинна перевищувати 150 000 грн.
      Не оминули обмеження і розрахунків між підприємцями (підприємствами). Тож гранична сума готівкових розрахунків між підприємцями не може перевищувати 10 000 грн. протягом одного дня.
      В постанові зазначається, що фізичні особи мають право здійснювати розрахунки на суму, яка перевищує 150000 гривень, шляхом перерахування коштів з поточного рахунку на поточний рахунок, внесення та/або перерахування коштів на поточні рахунки (у тому числі у депозит нотаріуса на окремий поточний рахунок у національній валюті).
      Розмір комісії за проведення даних операцій та відкриття рахунків буде встановлюватись самостійно кожним банком. В той же час НБУ звернувся до банків з проханням знайти можливість оптимізації структури доходів і запобігти додатковому фінансовому навантаженню на фізичних осіб.
Основною ціллю постанови є збільшення безготівкових розрахунків та збільшення ресурсів для кредитування економіки. Також очікується, що дані обмеження підвищать ліквідність банків та зменшать кількість депозитів в іноземній валюті.
      Постанова НБУ відповідає міжнародному досвіду, адже в більшості європейських країн також встановлені граничні суми готівкових розрахунків, інші крани поки лише планують ввести такі обмеження.