Розроблено законопроект про заборону фінансових пірамід

У Верховній Раді готовий до розгляду законопроект Кабінету Міністрів, який передбачає заборону на діяльність фінансових пірамід на території України і конкретизує саме поняття «фінансова піраміда».

Закон стосується не тільки МММ, але й так званих псевдофорекс-брокерів, що пропонують заробляти на міжнародному валютному ринку і імітують купівлю-продаж акцій в інтересах клієнтів, а в підсумку збирають гроші і зникаючих.

Згідно з текстом документа фінансовою пірамідою є комплекс будь-яких операцій з фінансовими активами (гроші, цінні папери), які проводяться юридичними та фізособами для отримання вигод собі або іншим без проведення господарської діяльності, а лише за рахунок перерозподілу активів.

Закон передбачає покарання у вигляді штрафу в розмірі 1700 грн. Якщо організатор «піраміди» зміг зібрати понад 10 200 грн., йому загрожує 8 років ув’язнення з конфіскацією майна.

Як роз’яснили в прессслужбі Держфінпослуг, зараз притягти до відповідальності організаторів фінансової піраміди неможливо: вони не зареєстровані як фірма чи підприємець, а значить, постраждалих не можна назвати споживачами їх послуг.

За матеріалами FundMarket