Процес злиття «Української біржі» і ПФТС не вдався

ПФТС и украинская биржа  Процедура по злиттю ПФТС та «Української біржі» не вдалася, через невдалу спробу скупити Московської біржею у міноритарних власників 32% акцій «УБ». До ТОВ « Біржовий центральний контрагент », підконтрольному «МБ», надійшло лише дві заявки на продаж 1% акцій за 15 днів оферти. Навіть при згоді «Московської біржі» підвищити ціну оферти, міноритарії «УБ» хочуть встановити нормальні умови конвертації їх активів в акції об’єднаної біржі. (за даними «Комерсант- Україна»).

  Термін на надання заявок на продаж міноритаріями « Української біржі» підконтрольному «МБ» ТОВ «Біржовий центральний контрагент» акцій майданчики завершився вчора в 17.00. Нагадаємо, що метою російських акціонерів було отримання необхідної кількості голосів, щоб прийняти рішення про злиття з біржею ПФТС (50 % +1 акція), частка їх акцій на « УБ » становить 43%, і вони розраховували викупити ще рівно 32% (8 тис. паперів), по 0,8 номіналу (800 грн).

  За весь термін продажу акцій до промовця посередником «Сбербанку Росії » надійшло тільки дві заявки. Одна з них від КУА «Трійка Діалог Україна», що запропонували 150 акцій (0,6 %), а друга належить ТОВ «Неттрейдер Україна» – 100 акцій (0,4%). «Московська біржа» обіцяла задовольнити всі заявки тільки лише при пакеті 32%.

  Поки що «МБ» ще не визначилася з подальшими діями. Як кажуть у прес -службі, – підсумки угоди планують провести в листопаді, на даний момент ведеться звірка та підбиття підсумків попередньо укладених договорів на продаж акцій. Питання про ліквідацію біржі, яким пригрозив минулого тижня Сергій Данов, заступник голови правління ПФТС і представник «МБ», акціонерам «УБ», у разі їх незгоди з офертою, був знятий з порядку денного, – запевняє джерело на «МБ».

  Викуп по 0,8 номіналу був «пробним» пропозицією і така оцінка котирувалася по самій нижній планці, – заявляє «МБ». Після невеликої паузи переговорний процес з акціонерами «УБ» буде відновлено, може навіть вже в середині листопада він винесе на обговорення рад обох бірж. «У сьогоднішній ситуації «Українська біржа», навіть у середньостроковому періоді , не має якихось явних перспектив, і об’єднання повинне буде відбутися . Тепер важливо , щоб від ідеї злиття не відмовилися акціонери ПФТС і цей процес не затягнувся», – розповіли в «МБ» журналістам «Комерсант – Україна».

  Навіть за запропонованою ціною, яка трохи більше 0,8 номіналу, акціонери «УБ» не погоджуються на продаж акцій, вимагаючи надання адекватних умов по обміну (конвертація акцій УБ на акції ПФТС). Запропонована на даний момент конвертація за вартістю активів 1 до 4 занадто невигідна, – зазначив Олексій Сухоруков, член біржової ради «УБ», і додав, – «що такої думки дотримується більшість акціонерів».

  Але є й такі, що навіть при будь-якої вартості не має наміру продавати свої акції, і хочуть конвертувати свою частину в частку об’єднаної біржі. «Після пережитих криз ми зацікавлені у розвитку біржі і переведення всіх клієнтів на об’єднану біржу, адже якщо зараз продати на самому дні, це означає, що доведеться закрити компанію і забути, чим займався», – сказав Дмитро Тарабакін, керуючий директор ІК Dragon Capital.