Приплив коштів в інвестиційні фонди збільшився до рекордного рівня

  Впевненість інвесторів у відновленні світової економіки продовжує стрімко зростати, що відображається у збільшенні до рекордного рівня припливу коштів в інвестиційні фонди. (За даними «Капітал»).

  Як повідомляє «EPFR Global» фонди, що інвестують в акціонерний капітал, починаючи з січня цього року, змогли залучити обсяг коштів, рівний 3,4% від усіх активів під управлінням. Останній раз такий високий показник був зафіксований ще в 2004 році.

  Якщо бути точніше, то приплив капіталу в інвестиційні фонди, що спеціалізуються на акціях, за цей період досяг рекордної позначки в 235 млрд. дол. з них тільки 6 млрд. дол. прибутку на минулому тижні.

  За період минулого року інвестиційними фондами, що спеціалізуються на акціях, був зафіксований чистий відтік капіталу в розмірі 0,8% активів під управлінням.

  «Такі показники можна віднести до «великого переходу» від облігацій до акцій, пов’язаним з тим, що інвестори перебувають в очікуванні зростання світової економіки і підвищення процентних ставок», – вважає Брайан Льюнг, аналітик «Bank of America Merrill Lynch».

  На такі показники у змінах вплинуло також і повернення інвесторів на європейський ринок акцій. За підсумками останніх трьох місяців приплив в європейські фонди інвестування в акції коштів склав 3,9% активів під управлінням. (В США такий показник склав всього 0,1%).

  «Це можна назвати не «великим переходом», а «великим припливом», так як всі класи активів (безпечні і ризикові) виростають завдяки хвилі ліквідності, вираженої в спонсоруванні центрального банку», – вважає Річард Магуайер, глава відділу процентних стратегій «Rabobank».

  У свою чергу, схоже, що американські керуючі фондами роблять агресивні ставки на прискорення повільного відновлення в єврозоні. Як стало відомо на минулому тижні, що ціна акцій десяти найбільших банків Європи, що торгуються на біржі і належать американським фондам, починаючи з червня, піднялися на 40% (до 33 млрд. євро.).

  Хоча поки ще рано судити про безхмарності прогнозів щодо такого зростання. На минулому тижні, після зменшення ОЕСР свого прогнозу зростання економіки, центральні ринки акцій Європи впали з рекордного за п’ять років рівня.

  ОЕСР прокоментувала своє рішення тим, що в розвиваючих країнах спостерігається деяке економічне уповільнення, ведуться суперечки щодо ліміту державного кредиту в США, а також відбувається занепокоєння через згортання монетарного стимулювання ФРС США.