Надходження інвестицій в українську економіку скоротилися

Надходження інвестицій в українську економіку скоротилися  У третьому кварталі надходження іноземних інвестицій в економіку України прискорилися, але загалом за дев’ять місяців інвестиції нерезидентів в нашу країну скоротилися на 14% до (3,72 млрд. дол.). Розраховувати на значне прискорення у 2014 році припливу вкладень поки немає, – запевняють експерти, так як через продаж нерезидентами банків Держстат фіксується збільшення відтоку інвестицій. (За даними «Комерсант – Україна»).

  За попередніми даними прямі іноземні інвестиції за січень – вересень надійшли у розмірі 3,72 млрд. дол. Це на порядок менше, ніж у минулому році за аналогічний період (4,32 млрд. дол), – повідомляють у Держстаті. Значний відтік ПІІ в цьому році (до 1,62 млрд. дол), на думку Держстату, стався через продаж активів банків нерезедентами України. За період 2013 були продані і за істотно меншій вартості ніж у них було інвестовано, такі організації з іноземним капіталом, як Кредитпромбанк і Сведбанк. А розраховуючи відтік інвестицій береться до уваги не фактична вартість проданих активів, а номінальна сума убутку інвестицій.

  За підсумками минулого року спостерігалася протилежна ситуація з надходженнями. Тоді в третьому кварталі приплив становив лише 247 млн. дол., а в першому півріччі фіксувалося істотне надходження ПІІ. «Прогнозується, що найвищим, з політичних ризиків, за останні 10 років, буде прийдешній 2014 рік. Є велика ймовірність того, що приплив інвестицій, за підсумками 2014 року, продовжуватиме скорочуватися, оскільки великі інвестори віддадуть перевагу в такій ситуації почекати до кінця президентських виборів», – попереджає Віталій Ваврищук, керівник аналітичного департаменту «SP Advisors».

  Як повідомляють у Держстаті, за 9 місяців 2013 року, із загального обсягу чистого припливу ПІІ близько половини (964 млн. дол) надійшло з Кіпру. Тепер, у структурі ПІІ частка кіпрського капіталу становить третину (33,1%). Цього року велика частина суми кіпрських інвесторів (230,8 млн. дол.) була орієнтована на наукову і професійну діяльність. Така сума виявилася більшою за вкладену у промисловість (76 млн. дол) і фінансовий сектор (154,1 млн. дол). Британські Віргінські острови, що інвестували в основному в торгівлю, стали другим найбільшим інвестором України (444,8 млн. дол.).

  Інвестиції, що надійшли з Євро Союзу на цьому фоні були трохи скромніше. Найбільші з них прийшли з Нідерландів (316 млн. дол.) і Великобританії (175 млн. дол.). Менш великі надходження вклала Німеччина (74 млн. дол.) і Росія (49 млн. дол.). А ось австрійські інвестори на цей раз виводили кошти (- 186 млн. дол.).

  На думку експертів, такі надходження ПІІ негативно вплинуть на прискорення економіки в наступні роки. Ключовими загрозами для зростання української економіки в ЄБРР вважають високий рівень безробіття і низький приплив інвестицій.