ПФТС запустить ринок строкових інструментів

  Незабаром ПФТС запустить ринок строкових інструментів, на який планується випустити опціонні та ф’ючерсні контракти. У зв’язку з цим буде створюватися також додатковий індекс біржі. Але так, як ПФТС домовилися з «Українською біржею» про злиття, то торговці «Української біржі» вважають не зовсім обдуманим новий проект ПФТС, до того ж на «Українській біржі», вже такий ринок є. Для цих торговців цікаві ті інструменти, які, до цього моменту не з’являлися на ринку, наприклад ф’ючерси на валюту і золото. (За даними «Комерсант-Україна»).

  Правила торгівлі ПФТС були змінені наглядовою радою майданчики 18 грудня поточного року. Незабаром майданчик відправить форму ф’ючерсного контракту на індекс ПФТС і форму опціону на нього, а також правила торгів у секції термінового ринку, необхідні для реєстрації в Національній комісії з цінних паперів та фондового ринку.  Перше засідання індексного комітету, намічено на початок лютого, оскільки час розгляду документів близько місяця.

  «Так як без спотового ринку не може бути й строкового, то ми будемо концентрувати свої зусилля в першу чергу на те, щоб розвивати ринок акцій. Маркет-мейкери мають дати поштовх терміновому ринку, шляхом створення ліквідності на початковому етапі», – зазначив Ігор Селецький, голова правління ПФТС.

  Запуск ф’ючерсу очікується до кінця першого кварталу. Поки ні розмір внесків учасниками ринку в страховій і гарантійний фонд, ні обсяг торгів на ПФТС поки не прогнозують.

  Ціна за один пункт дорівнює одній гривні, обсяг контракту дорівнює одному лоту, і рівносильний кількістю пунктів в індексі. Найменша зміна ціни – 10 коп.

  «Розвитку подій пов’язаних зі злиттям двох майданчиків та запуском ПФТС термінового ринку, може мати два варіанти: або ж мажоритарій буде концентруватися на розвитку тільки ПФТС, або ж об’єднання відбудеться на базі юридичної особи ПФТС. Оскільки Українська біржа» використовує для термінового ринку програмне забезпечення, що належить «Московської біржі», то будь-якому разі ПФТС буде теж використовувати цей софт»,- стверджує Ігор Селецький.

  Найбільше торговців цікавлять деривативи, які планує запустити ПФТС. «Якщо ПФТС запропонує щось нове, чого на «Українській біржі» немає, наприклад ф’ючерси на золото або валюту, то це може бути цікаво, а аналогічні інструменти запускати не має ніякого сенсу. Цей ринок буде мати потребу у ліквідності, і може бути, вони її піднімуть. Багато залежить від того, як вони зможуть домовитися з маркет-мейкерами», – вважає Руслан Магомедов, директор ІК Astrum Capital».