ПФТС зняли з продажу

Зворотний викуп акцій фондової біржі ПФТС не відбувся. Виною тому стали власники, що визначили долю великого акціонера асоціації «Фондове партнерство», що володіє 15,3% акцій. Асоціація планувала продаж акцій за 1,73 тис. грн за штуку. За допомогою продажу акцій «Фондове партнерство» планувало знайти джерело фінансування для підтримки проектів розвитку фондового ринку.

Для обговорення питання зворотнього викупу акцій зібрався 41 акціонер, сумарно володіющий 25,51 тис. акцій або 79,69%. Також на зборах головою ради ПФТС Олександром Потьомкіним були озвучені результати роботи за 2012 рік та прогноз на 2013 рік. За оцінки голови правління, після закінчення минулого року зі збитком в 3,1 млн. грн., в поточному році запланован прибуток у 5 млн. грн. Одним із чинників збільшення прибутку біржі стала оптимізація витрат, в результаті якої була знижена щорічна плата «Московської біржі» за використання програмного забезпечення PFTS NEXT.

Ініціатором зворотного викупу акцій стала Ірина Зоря, президент асоціації «Фондове партнерство». Вона внесла пропозицію про викуп у міноритаріїв максимум 40% від їх частки за ціною 1730 грн. з метою подальшого анулювання. «Мажоритарій в результаті збільшить свою частку за рахунок скорочення акцій», – намагалася аргументувати свою пропозицію І. Зоря перед представниками «Московської біржі». Однак це не допомогло, і власники більшості акцій проголосували проти. Вирішальним фактором виявилася низька вартість оцінки. Якби рішення все ж прийняли, АФП, пред’явивши до викупу 40% своїх паперів, могла отримати 3,39 млн. грн. На банківських рахунках ПФТС знаходиться понад 73 млн. грн., Цього достатньо для викупу часток і інших акціонерів.

Тепер у асоціації є два виходи з ситуації, що склалася: або злиття з Професійною асоціацією реєстраторів і депозитаріїв, або ліквідація і передача активів у дану організацію.

 

За матеріалами Ъ-Україна