«Перспектива» хоче потіснити великих операторів фондового ринку

«Перспектива» хоче потіснити великих операторів фондового ринку  Для здійснення своїх планів щодо створення ліквідного ринку акцій, біржа «Перспектива» вже внесла до свого списку близько 70-ти найбільш ліквідних паперів, з яких надалі буде сформований індекс, а «маркет – мейкери» будуть підтримувати його котирування по « фішками». Щоб брати участь у такому проекті передбачається почати перетягувати провідних гравців на «Українській біржі». (за даними «Комерсант- Україна»).

  Біржовий список «Перспективи» за жовтень зріс з 194 до 270 акцій. Раніше велика частина обороту цій фондовій біржі (89%) припадала на держоблігації, акції займали тільки 1,32 %. «Так як всі великі оператори ринку акцій «УБ» укладають угоди в основному з «блакитними фішками», то в біржовий список були внесені більш ніж 70 найпопулярніших, умовно ліквідних, включених в активи відкритих інститутів спільного інвестування акцій. Якісь із них будуть взяті для розрахунку фондових індексів», – розповів Станіслав Шишков, директор майданчика.

  17 жовтня о цей список були внесені всі акції індексу «UX» (10шт.). У 50% цих емітентів був лістинг на біржі до 26- го грудня 2012 року, коли їх виключили через відхилення від вимог щодо обсягу операцій. Перші торги пройшли з акціями «Райффайзен Банку Аваль», в результаті яких було укладено три угоди на суму 20 тис. грн. (0,116 грн. / Шт.). Визначення емітентів для індексу акцій «Перспективи» планується біржею вже наступного тижня.

  «Функції щодо забезпечення необхідної кількості угод і обсягу торгів на рівні рівнозначному показниками ліквідності на ПФТС і «УБ», буде покладено на «маркет – мейкерів»», – зазначив Станіслав Шишков. Для «маркет- мейкерів» поки невідомі точні умови, але з жовтня « УБ » платить 2,5 тис. грн. на місяць, за виконання цих функцій по одному паперу.

  Працюючі на біржі ТОВ «Аваль Брок» і ТОВ «КУБ» цілком можуть стати для «Перспективи» потенційними «маркет – мейкерами». За словами Костянтина Шевчука, директора «КУБ», до 2011 року вони активно торгували акціями на цій фінансовій біржі і зацікавлені займатися цим в якості вже « маркет – мейкера ». Провідні оператори «УБ» також виявляють цікавість до «Перспективі», так ось у вересні її членом стала компанія ТОВ «Таргет Трейд», що зайняла 3-е місце серед операторів фондового ринку «УБ».

   1 листопада біржею був підписаний договір про надання біржової інформації агентству «Bloomberg Finance LP». Надалі передбачається підписати аналогічний договір з «Thomson Reuters». Щомісячний платіж від кожного такого вендора може становити близько 20 тис. дол (за даними «Комерсант»).

  На поточний час «Перспективу», в сегменті акцій, випереджають такі біржі як: ПФТС, з об’емом13, 4 млрд. грн., Придніпровська фондова біржа з 9,4 млрд. грн. і «УБ» що має 4 млрд. грн. Брокери «Української біржі» відзначають, що «Перспектива» може перехопити у «УБ» цей ринок, враховуючи те, що плата «маркет – мейкерам» на цьому майданчику знизилася в два рази.

  «Тільки після того як «Перспектива» підключить програмний інтерфейс (шлюз), що дозволить підключати зовнішні програми такі як інтернет – трейдинг до терміналу, «маркет- мейкери» зможуть повноцінно виконувати свої функції», – зазначає Руслан Магомедов, директор «Astrum Capital». На що Станіслав Шишков заявив, що це відбудеться приблизно через два місяці.