«Пауза» в євроінтеграції позитивно відбилася на фондовому ринку

  Як заявляють експерти інвесткомпанії «Altana Capital», – рішення взяти «паузу» у підготовці підписання Угоди про євроінтеграцію, прийняте урядом, позитивно позначилося на становищі фондового ринку.

  «У результаті підписання договору могли сильно постраждати торговельні відносини українських компаній з російськими партнерами», – зазначають вони, – «а так тиждень Індексу «Української біржі» була розпочата досить позитивно».

  Також , вважають експерти, що причиною політичних розбіжностей між Україною і Росією, що відбилися в падінні експорту на 4,2 млрд. дол у квітні-вересні цього року, стали кроки українського уряду у бік євроінтеграції.

  Але після останніх рішень уряду, зведений біржовий індикатор «УБ», за підсумками понеділка, виріс до 939,34 пунктів (+ 1,81%), а загальний обсяг торгів зупинився на 12 млн. грн.

  За даними інвесткомпанії відомо, що найбільше зростання зафіксовано за акціями банківського сектора. Папери «Укрсоцбанку» піднялися на 3,97%, а «Райффайзен банк Аваль» – на + 2,99%. На думку експертів, такий інтерес до акцій «Райффайзен банк Аваль» ще й підігрітий чутками про можливість придбання його групою «СКМ».

  Як раніше заявив Олександр Охріменко, президент Українського аналітичного центру – «що світові фінансові ринки з розумінням поставилися до взятої паузу в євроінтеграції, і, всупереч панічним заявам деяких політиків, ставлення інвесторів до України не помінялося, а фінансові ризики навпаки зменшилися».