Відтік коштів із публічних інвестиційних фондів продовжується

Влітку на ринку публічних інвестиційних фондів зафіксовано значний відтік коштів. Згідно даних УАІБ в липні активи 38 відкритих фондів зменшились на 5,2 млн.грн. За перших два літніх місяці інвестори вивели з ринку 13,7 млн. грн. Таким чином загальний портфель  фондів зменшився до 140 млн. грн. В той же час вартість чистих активів за підсумками липня впала лише на 3,53 млн. грн.

Лідером по відтоку коштів став «ОПТ Класичний». Інвестори цього фонду вивели 2,26 млн. грн. (сумарні активи – 36,7 млн. грн.) Друге місце по відтоку коштів займає фонд «Райффайзен грошовий ринок»  активи якого зменшились на 1,12 млн. грн. і становлять 17,48 млн. грн. Третє місце посідає фонд «Андромеда», клієнти якого пред’явили до викупу третину сертифікатів на суму 0,83 млн. грн.

За прогнозами від’ємні показники будуть і надалі погіршуватись.  Згідно з рішенням акціонерів КУА «Райффайзен Аваль» компанія не буде продовжувати ліцензію, яка дійсна до 15 жовтня. Вкладники фонду повинні отримати свої кошти до цього часу. Та розраховувати, що ці кошти отримають інші учасники ринку – не варто. Директор КУА «Райффайзен Аваль» Вадим Мосійчук вважає, що вкладники інвестують ці кошти або на банківські депозити, або ж на поточні потреби.

Загалом за перше півріччя 2013 року активи інвестиційних фондів зменшились на 19,34 млн. грн. як за рахунок відтоку коштів так і за рахунок  знецінення цінних паперів у портфелях. Та все ж учасники ринку не втрачають надію на зростання своїх  активів. Відхід КУА «Райффайзен Аваль», фонди якої спеціалізувались на  інвестиціях  в  золото та валютні активи роблять ці ніші вільними. Генеральний директор  КУА «ОТП Капітал»  Григорій Овчаренко заявив про намір створити фонд,  який буде  орієнтуватись на активи в іноземній валюті, зокрема на валютні ОВДП. Він вважає, що депозитні ставки поступово знижуватимуться і,  відповідно, інтерес до інвестиційних фондів буде зростати.

За матеріалами «Комерсант Україна»