Одна з найбільших КУА – «УкрСиб Ессет Менеджмент» – під загрозою ліквідації

 

 Голова правління УкрСиббанку Філіп Жоаньє, днями повідомив про те, що Компанія з управління активами (КУА) «УкрСиб Ессет Менеджмент», що входить до BNP Paribas Group, піддавалася рейдерської атаки. Як стверджує голова правління, атака на КУА була організована донецькою компанією, яка є клієнтом одного з інвестфондів. «Все почалося ще при попередньому керівництві країни, тоді у нас з’явилися розбіжності з одним дуже проблемним клієнтом, він навіть намагався атакувати нас в судовому порядку. Нам тоді довелося звертатись зі скаргою до президента Віктора Януковича», – говорить Філіп Жоаньє. (За даними «Капітал»).

  Керівництво банку поки відмовляється називати проблемного вкладника, аргументуючи це тим, що відіслане лист був закритим, так як в ньому фігурують непублічні люди. Однією з останніх судових розглядів КУА «УкрСиб Ессет Менеджмент» значиться її тяжба з донецькою компанією- торговцем «Стіфф Компані». Її власник – фізична особа – Дмитро Жуков, якому належить ще і ТОВ «Машінвест». А ось ТОВ «Машінвест», в свою чергу, належить іншому ТОВ «Магнетпром», володіє яким Олег Хільченко.

 «Стіфф Компані» ще в липні минулого року зажадала від КУА « УкрСиб Ессет Менеджмент» 17,8 млн. грн. як стягнення за не виконані зобов’язання з оплати інвестсертифікатів за договором викупу паперів фонду «Венчурний капітал». Пайовий венчурний фонд « Венчурний капітал», за весь час своєї роботи, що не приносив прибутку і вважався збитковим. Тільки за 2009 рік, за даними УАІБ, його чисті активи знизили свою вартість майже в половину (на 48%).

 Реєстрація цього фонду проводилася в липні 2004 р., ще до того як французька група «BNP Paribas Group» придбала харківський УкрСиббанк разом з КУА в 2006 році. Пропрацював фонд «Венчурний капітал» до липня 2011 р.

 Тоді на підтримку відповідача (КУА «Укрсиб Ессет Менеджмент») виступили компанії – КУА «Айс Енд Стоун Ріал Істейт», і КУА «Спарта». Засновником цих двох компаній був Олександр Адаріч, що володіє зараз Фідобанком, і який залишив пост голови правління УкрСиббанку в кінці 2008 року. Як повідомлялося в прес-службі Фідобанка, Олександр Адаріч продав КУА «Спарта» восени минулого року.

 Судова тяганина тривала не один рік, і останнє засідання виграла компанія -торговець «Стіфф Компані». Як стверджують джерела, наближені до керівництва КУА – «Проблема була навіть не в сумі стягнення, а в тому, що компанії фактично заблокували рахунки, що могло призвести до серйозних складнощів при розрахунках з іншими інвесторами». На даний момент, під управлінням компанії перебуває 9 фондів, що мають активи в 657 млн. грн. «І для захисту грошових коштів інвесторів керівництво управляючої компанії раніше обговорювало з «ОТП Капітал» передачу деяких фондів їм в управління», – розповідає Філіп Жоаньє. Але домовленості так і не вийшло.

 Вихід, який був знайдений з цієї ситуації – це створення ще однієї компанії із співзвучною назвою – КУА «УкрСиб Капітал Менеджмент». Передбачається, що скоро на неї будуть переведені сім корпоративних фондів. А ось пайові фонди, швидше за все, доведеться ліквідувати, так як їх практично не можливо передати в управління іншій компанії через складності в законодавстві.

 На інформаційному порталі Агентства з розвитку інфраструктури фондового ринку України, є дані, що 28 березня, на черговому засіданні акціонерів КУА «УкрСиб Ессет Менеджмент», буде розглянуто питання про ліквідацію закритого пайового інвестиційного фонду «О’кей Розвиток» (у зв’язку із закінченням терміну його діяльності). Голова правління КУА «УкрСиб Ессет Менеджмент» Максим Купрін поки не коментує, що буде з КУА «УкрСиб Ессет Менеджмент». Цілком можливим варіантом розвитку ситуації буде банкрутство КУА «УкрСиб Ессет Менеджмент».