Нововведення щодо обмеження доступу до ризикованих операцій некваліфікованих інвесторів

   26 вересня 2013 року Кабміном був узгоджений законопроект, який був розроблений НКЦПФР з метою визначення та захисту некваліфікованих інвесторів у цінні папери, від ризикованих вкладень в інструменти фондового ринку. Комісія ухвалила проект, але з правом внесення невеликих змін, які вона внесе спільно з Нацбанком найближчим часом.

   Не так давно ВР був прийнятий за основу проект, який дає право подавати позови від імені госптовариств власникам, які мають від 5% акцій.

   Основним нововведенням даного регуляторного акта є документом передбачений механізм цінних паперів на фондовому ринку України, серед кваліфікованих інвесторів, а також запровадження на законодавчому рівні такого терміна як «Кваліфікований інвестор» Впровадження цього нововведення обмежить некваліфікованих інвесторів від доступу до ризикових операцій, – це його основне завдання.

   У Росії і країнах Європейського Союзу така норма вже досить давно і успішно проявила себе. На думку Дмитра Тевелєва,голови НКЦПФР, Україна, за допомогою даного законопроекту, ще на крок наблизить своє законодавство до відповідності директивам ЄС.

   Також прийняття документа передбачає покладання на НКЦПФР ряд завдань щодо встановлення порядку ведення Реєстру кваліфікованих інвесторів у цінні папери, визначення критеріїв ризикованості цінних паперів і деривативів, а також виявлення критеріїв відповідності фінансових установ статусу кваліфікованого інвестора. Крім цього, в законопроекті є пропозиція встановити обмеження на здійснення розміщення та обігу фінансових інструментів, віднести до ризикових згідно з критеріями ризикованості та впровадження механізму забезпечення такого обмеження серед некваліфікованих інвесторів.