Не дивлячись на кризу “Мотор Січ” спільно з Росією створює нове підприємство

 

Запорізьке підприємство «Мотор Січ» і московська об’єднана двигунобудівна корпорація (ОДК) планують організувати в Москві Міжнародний інженерний центр. До Міністерства юстиції вже подані документи на реєстрацію. (За даними газети «Известия»)

Призначення даного центру полягає в розробці авіадвигунів для винищувачів п’ятого покоління – Т- 50 і Су- 35 . На Україні, в Запоріжжі буде відкрито Філію організації.

Як заявляють Володимир Клімов, голова ради директорів ЗАТ «Двигуни», і Анатолій Ситнов («Мотор Січ»), – «Створення центру здійснюється відповідно до вказівки віце-прем’єра Росії Дмитра Рогозіна в рамках спільного рішення президента Росії Володимира Путіна і тоді ще чинного президента України Віктора Януковича. Співпраця з ОДК пропонується українським «Мотор Січ» і «Івченко-Прогрес».

18-го березня вже проводилося загальні збори засновників. За підсумками якого було визначено, що 51% акцій майбутнього підприємства належатиме ОДК, а 49% – «Мотор Січ». На зборах також обрали раду директорів і науково -технічна рада. У компанії підкреслюють, що причиною такої зацікавленості до співпраці з українськими підприємствами стало те, що їх технології дозволяють у кілька разів дешевше виробляти двигуни, у порівнянні з російськими заводами.

На думку експертів , криза в російсько -українських відносинах не буде перешкодою для розвитку центру. «Нова влада не стане накладати обмежень ні на виробничу кооперацію з Росією, ні на створення нових підприємств за межами країни – це було б контрпродуктивно», – говорить Володимир Гутен, перший заступника голови комітету Держдуми з промисловості.

Леонід Івашов, президент Академії геополітичних проблем висловився з цього питання так – «проблеми можуть з’явитися тільки в тому випадку, якщо Україна запустить процес вступу в ЄС чи в НАТО. У цьому випадку або підприємство спробують викупити іноземні компанії, або ж може спрацювати система санкцій і кредитних обмежень».