Нацбанк полегшив доступ до своїх депозитних сертифікатах

Завдяки постанові № 243 від 20.06.2013 року інвестори отримали можливість проводити операції купівлі-продажу з депозитними сертифікатами. Це дозволить інвесторам здійснювати короткострокові вкладення завдяки внесенню змін в технічний порядок проведення Нацбанком операцій. Оборот паперів планується здійснювати на підставі договору між біржами і НБУ. “Введення вторинного обігу депозитних сертифікатів на біржовому ринку буде забезпечуватися за допомогою програмно-технологічного забезпечення і систем захисту інформації Нацбанку”, – повідомляє регулятор.

З початку поточного року було розміщено депозитних сертифікатів на суму 71,7 млрд. грн. зі ставкою прибутковості 0,8-6,8% і терміном від 2 до 85 днів.

Директор біржі «Перспектива» дав скептичний коментар з даного нововведення: «Швидше за все, купувати і продавати депозитні сертифікати будуть тільки банки». Раніше з цього приводу вже висловлювався НБУ, який був незадоволений покупкою банками сертифікатів замість інвестицій в економіку.

За оцінками фахівців фінансового ринку інновація має хороші перспективи. “Вони будуть цікаві компаніям з управління активами, фондам, а також інституціональним інвесторам. Вкладати кошти в сертифікати буде цікаво всім, хто прагне розмістити готівку, але не має наміру розміщувати її на банківських рахунках”, – вважає головний фінансовий аналітик рейтингового агентства “Експерт-Рейтинг “Віталій Шапран. А провідний економіст блоку «Фінансові ринки» Креді Агріколь банку Олександр Печерицин заявив, що «банки і так можуть купувати ці папери прямо в Нацбанку. А для інших інвесторів депозитні сертифікати стануть цікавим інструментом, так як їх можна, наприклад, віддавати в ренту або продавати за 30 днів до погашення ».

 

За матеріалами Комерсант-Україна