На підготовку до пруденційного нагляду торговцям цінними паперами дали ще півроку

На підготовку до пруденційного нагляду торговцям цінними паперами дали ще півроку

  Щоб підготується до пруденційного нагляду, торговці цінними паперами отримали ще півроку відстрочки. Як стверджують учасники ринку, що домоглися відстрочки, половина з них поки ще не може відповідати новим нормам. (За даними «Коммерсант- Україна»).

  Документ, який вводить для торговців цінними паперами пруденційні нормативи, вже схвалений Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку (НКЦПФР ) і повинен був почати діяти з 1 -го січня 2014 року, але учасники ринку переконали перенести цю дату на 1-е липня. «Таке рішення про відстрочення було прийнято у зв’язку з тим , що до цього часу так і не було проведено тестування показників навіть для ІСІ. Хоча з 1 -го січня на пруденційний нагляд перейдуть компанії, керуючі інститутами спільного інвестування, дане виключення на них не поширюється», – каже Ірина Устенко, директор департаменту регулювання діяльності торговців цінними паперами та фондових бірж комісії.

  Устенко також додала, – «що за деякими новими нормами , таким як показники продуктивності, розрахунок почнеться тільки з 1-го січня, тому, щоб мати можливість як слід протестувати, ми перенесли їх дослідну експлуатацію на півроку. Слід відзначити те, що при розрахунку регуляторного капіталу внесені коректування, які повинні відбитися на загальній картині відповідності учасників пруденційних нормативів, також не проходили тестування». Після схвалення документ буде переданий до Міністерства юстиції на реєстрацію.

  «На поточний момент близько половини учасників ринку не відповідають новим нормативам», – вважає Ігор Когут, директор компанії «Фінекс-Капітал». Після того як НКЦПФР виявить порушення, у компанії буде місяць на те щоб їх прибрати, в іншому випадку її чекає застосування різних санкцій, аж до того, що вона може бути позбавлена ​​ліцензії. За підрахунками на 1-е жовтня числилося 576 торговців цінними паперами.

  Учасники ринку дотримуються думки, що для приведення у відповідність з нормативами своєї діяльності в порядок, їм буде досить наданої відстрочки. Михайло Ройко, президент фондів КУА «Амадеус» вважає, що відповідати всім вимогам набагато простіше торговцям – банкам, адже вони не відчувають з цим таких труднощів як класичні брокери. З цим згоден і Ігор Когут, він вважає – «Якщо НКЦПФР веде послідовну роботу щодо зменшення кількості профучасників на ринку дотримуючись принципу «від кількості до якості», то тоді ці нормативи логічно вписуються в дану основу».

  Але навіть незважаючи на надану відстрочку, торговці цінними паперами вимагають надалі переглянути прийнятий документ. «Питання щодо приєднання до четвертої групи ризику цінних паперів , обіг яких зупинено НКЦПФР, а також по зменшенню регулятивного капіталу залишається відкритим і потребує врегулювання, так для більшості торговців наявність цих паперів у себе в портфелі виявляється причиною невиконання нормативів, а позбавиться від них до того, як буде відновлено їх звернення, немає можливості», – зазначає Елизавет Ревіло, президент асоціації« Українські фондові торговці».