На тлі антиурядових протестів прибутковість українських дворічних облігацій піднялася до 19%

  З моменту випуску українських доларових облігацій (торік) до теперішнього моменту, їх прибутковість на тлі антиурядових протестів у Києві досягла максимального рівня, піднявшись до 19%. (Джерело даних «Інтерфакс- Україна»).

  Прибутковість цих дворічних облігацій, що були випущені в серпні 2012 року під 7,95%, опускалася березні цього року до 5,34%.

  Ну, а загалом, як зазначає «The Wall Street Journal» за підсумками понеділка, оборот за українськими облігаціями був мінімальним. У п’ятницю спостерігалося підвищення прибутковості 10 -річних паперів з 9,9 % до 10,6 % з 9,9 %.

  Страховка від дефолту українських облігацій, сумою в 10 млн. дол. на 5 -ти річний термін, – за даними Markit – піднялася в ціні до 10 %, досягнувши 1,065 млн. дол. на рік.

  «Ситуація, яка зараз відбувається в Україні, в цілому виправдовує очікування інвесторів. Напруженість, яка зберігається тривалий час – це частина української інвестиційної історії», – зазначив Олександр Мослі з «Schroders».

  На думку Регіса Шательє, аналітика «Societe Generale», – «Україна навряд чи зможе впоратися без зовнішнього фінансування».

  Україна ще в січні цього року розмістила 10 -річні папери на суму в 1,25 млрд. дол. під 7,5%. У найближчі 2 роки Україні необхідно виплатити зобов’язань на суму більше ніж 15 млрд. дол.

  Після виплат Україною 1,8 млрд. дол. в листопаді, цього місяця виплати за зовнішнім боргом зменшаться, приблизно до 0,1 млрд. дол., потім перевищать обсяг в 0,4 млрд. дол. в січні. А в лютому буде досягнутий черговий локальний пік в сумі приблизно 1 млрд. дол., – повідомляє агентство «Fitch».