Міноритарії «Української біржі» можуть залишитися ні з чим, якщо не домовитися з мажоритарниками про долю майданчики

  У разі подальшого затягування процесу злиття «УБ» з ПФТС, міноритарії «УБ» можуть залишитися ні з чим, якщо не домовляться з мажоритарними акціонерами про долю майданчики. Механізм злиття майданчиків гальмується тим, що міноритарії ніяк не можуть визначитися з єдиною позицією в переговорах з мажоритарними акціонерами. «Московська біржа», що володіє 43% акцій «УБ» і 50% ПФТС, наполягає на їх з’єднанні шляхом обміну акціями за ціною чистих активів бірж. (За даними «Комерсант-Україна»)

  Вагомим аргументом «МБ» у спробах переконати міноритарних акціонерів «Української біржі» прискорити об’єднання стала заява Андрія Шеметова, заступника голови правління «МБ» про те, що, «швидше за все, вже до середини 2014 року капітал «УБ» виявиться менше ніж нормативний рівень, а це загрожує позбавленням ліцензії».

  Як було відомо раніше «МБ» пропонувала міноритаріям «УБ» за 800грн. за акцію (загальний обсяг 8 тис. шт.) щоб викупити залишилися у них 32% капіталу і прийняти рішення про злиття з ПФТС. Але оферта так і не відбулася з-за дуже низької запропонованої ціни.

  За період 9-ти місяців, збитки «Української біржі» досягли 86 тис. грн., а власний капітал склав 27,01 млн. грн. при статутному капіталі в 25 млн. грн. У ліцензійних умовах вказується, що за підсумками року статутний капітал не повинен перевищувати власний. «МБ» у прес-службі зазначила, що «вони не будуть знижувати вартість використання системи «МБ» для того, щоб скоротити витрати «УБ». З боку «Московської біржі» підтримка адаптованої під українські ринки продукту вимагає певних і «Українська біржа» повинна їх компенсувати, а об’єднання на основі ПФТС призведе до загально прибуткової діяльності, так як ПФТС – це капіталізована майданчик».

  На «МБ» також стверджують той факт, що власники 27% акцій ще 13-го грудня виступали за приєднання «УБ» до ПФТС.

  На «УБ» не бачать у заявах «МБ» драматичної ситуації. «Біржа не порушувала жодних вимог регулятора і працює в рамках законодавства, тому зухвалих підстав для відкликання ліцензії поки немає ніяких. Ми робимо всілякі кроки для збільшення доходів за рахунок комісії від обсягу торгів і створюємо нові інструменти для того, щоб збільшити ліквідність», – таку заяву зробив Олег Ткаченко, голова правління «Української біржі».

  Міноритарії «УБ» виявляють своє невдоволення в сторону дій «МБ». «Не так давно міноритарії, які володіють приблизно 55% акцій «УБ», були готові до злиття двох майданчиків, але зараз всі розчарувалися в стратегічному інвесторові, так як у нього зовсім немає бажання вживати дій щодо розвитку біржі»,- зазначає Ігор Мазепа, генеральний директор ІК «Concorde Capital».