Мінфін розмістив ОВДП у гривнях та євро

 Міністерство фінансів України у своєму повідомленні оприлюднило інформацію про те, що вабило облігації внутрішньої державної позики ( ОВДП) на 61 млн євро і 1 млрд грн.

  За стандартною прибутковості були виконані розміщення п’яти-і семирічних облігацій і відповідно залучено 622 700 000 грн і 409 700 000 грн.

  Це було перше розміщення Міністерством фінансів облігацій внутрішньої державної позики в євро. З двох заявок, поданих на новий інструмент, задоволена була тільки одна, яка виявилася більш скромною, прибутковість її становить 4,8 %. Таким чином до бюджету були зараховані 61,1 млн.євро.

  Хотілося б відзначити той факт, що без особливої ​​уваги інвесторів залишилися облігації в доларах і трирічні гривневі ОВДП.

  Нагадуємо, що 10 вересня Мінфіном було розміщено ОВДП на 1 млрд грн. Також проводилися два дорозміщення в гривнях, відповідно – п’яти-і семирічних ОВДП, і дворічних доларових облігацій.

  За 8 місяців 2013 року, Україна залучила 33,7 млрд грн і 3,7 млрд дол на внутрішньому ринку. Таким чином, завдяки зовнішнім запозиченням, Кабмін відшкодує скорочення ЗВР НБУ, – цієї думки дотримуються інвестиційні аналітики.