Мінфін залучив на аукціоні рекордну за останні місяці суму

Мінфін залучив на аукціоні рекордну за останні місяці суму  Обсяг залучених Мінфіном на недавньому аукціоні коштів, став рекордним за останні кілька місяців. Сума, яку вдалося залучити, становить 2,67 млрд. грн. Домогтися такого результату Мінфіну допомогло пропозиції покупцям дев’яти видів боргових держпаперів, як у гривні, так і в іноземній валюті, що мають строки звернення від 3 тижнів до 7 років. Найбільшою популярністю користувалися номіновані в доларах папери. Для залучення необхідної суми для повернення боргу Міжнародному валютному фонду, Мінфін погодився підвищити ставки. (За даними «Комерсант – Україна»).

  «Цей аукціон і повинен був бути досить активним, бо проходив напередодні виплати великої суми з обов’язку – 190 млн. дол для МВФ і близько 3 млрд. грн. (в еквіваленті) за ОВДП», – підкреслив Тарас Котович, аналітик ринку облігацій групи «Інвестиційний капітал Україна», і уточнив, що – «ці виплати передбачалося рефінансувати за рахунок нових позик».

  За підсумками торгів Мінфін залучив по 13 -місячним доларовими ОВДП 232,48 млн. дол, і 598,62 млн. грн. по 21 -денним гривневими паперами. З 12-ти поданих заявок в доларових паперах, які мають ставки від 7,75 % до 8,75 % річних, Мінфін задовольнив лише 10, пославшись на збільшення ставки. Нагадаємо, що раніше відомством встановлювалася ставка відсікання по 20 -місячним доларовими паперами на рівні 8,25%, а цього разу навіть заявки зі ставкою 8,75% були задоволені. Тільки дві заявки залишилися без розгляду – це облігації на суму 30 млн. зі ставкою 7,85%, з погашенням у грудні 2014 року і 6 -ти місячні папери під 8,5%, на суму 1 млн. дол

  Що стосується гривневих паперів, то тут великий попит мали тільки короткі папери з терміном погашення 4 грудня цього року і ставкою 4% річних, а також п’ятирічні ОВДП зі стабільною прибутковістю 14,25% річних. «Минулий аукціон, зажадав від міністерства не мало зусиль, для збору необхідної суми, а це явна ознака того, що запасу валютних коштів, на рахунках уряду, може не вистачити для погашення в листопаді внутрішніх і зовнішніх боргів. Хоча з іншого боку суми майбутніх виплат не настільки критичні, щоб істотно порушити графік виплат, але це може призвести до істотного підвищення вартості нових позик, щоб забезпечити фінансування бюджету в короткостроковій перспективі», – пояснив Тарас Котович.