Міндоходів вирішив додатково стягувати ще 3% з інвестицій

   Міністерство податків і зборів в процесі пошуку додаткових способів збільшення доходів, зробило пропозицію ввести 3%-е оподаткування внесків у капітал товариств, корпоративних прав та цінних паперів на суму більше ніж 1 млн. грн. Таким чином країна досягне соціальної справедливості, – вважає Олександр Клименко, голова Міндоходів. Але є серйозні побоювання, що введення додаткового податку, може зробити не вигідним інвестування в економіку України,- побоюються представники бізнесу. 

   В процесі доопрацювання проекту закону про запровадження податку на багатство, Міністерство доходів і зборів вирішило ще сильніше посилити оподаткування операцій з цінними паперами. Як стало відомо, додаткове оподаткування торкнеться юридичних і фізичних осіб, як резидентів, так і нерезидентів України, які мають тут цінні папери, корпоративні права і внески в статутні капітали господарських товариств, – поділився «КоммерсантЪ». Маються на увазі приватні та публічні акціонерні товариства, а також командитні, повні і товариства з додатковою та обмеженою відповідальністю. До держбюджету щорічно повинні будуть платити податок власники активів на суму більше 1 тис. мінімальних зарплат (1,147 млн грн) або ж беруть участь у капіталі на таку ж суму, в розмірі 3% від оціночної вартості (активів).

   На думку Міндоходів особи, які декларують внески в статутний фонд, але не показують джерела доходу – це те питання, яким треба займатися. «І звичайно ж такі питання з’являються, при порівнянні бази даних засновників фізосіб та їх внесків із задекларованими ними доходами, і таких осіб досить багато», – каже Олександр Клименко, міністр доходів і зборів. Надходження від цього податку на розкіш повинні скласти приблизно 500 млн. грн. за рік так як він буде стягуватися ще й з будинків, квартир, яхт, автомобілів, вертольотів, літаків і антикваріату.

   Даний податок буде вже третім за рахунком стягується з операцій з фінансовими інструментами. На сьогоднішній день юридичні особи сплачують 10%, при отриманні доходу від операцій, фізичним особам встановлений податок на доходи розміром від 15-ї до 17-ти відсотків. Також починаючи з 1-го січня діє акцизний збір, що становить 1,5% від суми продажу поза фондової біржі, ну а якщо папери знаходяться у лістингу організатора торгів, то 0,1%.При розрахунку за них біржового курсу, плата буде рівна 0%. Надходження до держбюджету від акцизу склали у січні-серпні 44 млн. грн., повідомляє Міністерство доходів і зборів України.

   Одним із спірних питань нової ініціативи є те, що можлива загроза подвійного оподаткування. Наприклад в холдингах, коли один і той же актив може потрапити під цю ставку за податок на внесок і корпоративні права. «Тому важливо зрозуміти, як правильно оцінювати внесок», – зазначив Ярослав Абрамов, радник практики корпоративного права юридичної фірми Integrites.

   Але така ініціатива не особливо була схвалена учасниками ринку. Адже дане введення податку на капітал, з точки зору великого бізнесу, не вигідно, так як цей новий податок розрахований на великі інвестиції, здійснювані в основному великим бізнесом і в результаті більше будуть платити саме вони.