Лістинг в Україні вже на фінішній прямій

  На фінішну пряму вийшов процес запуску подвійного лістингу в Україні. На початку тижня для регулятора фондового ринку була подана заявка від компанії «Ukrproduct Group», вона розраховує почати торгівлю на «Українській біржі» своїми акціями з лютого 2014 року. На даний момент акції цієї компанії торгуються на Лондонській фондовій біржі. Але для здійснення таких планів необхідно, щоб Нацбанк видав ІГ «Універ», який є партнером «Ukrproduct Group», валютну ліцензію на придбання акцій емітента. (За даними «Комерсант-Україна»).

  Ще в січні минулого року механізм подвійного лістингу був схвалений Мін’юстом. 29 липня Пакет акцій «Ukrproduct Group» було перераховано 29 липня на рахунок у зберігача цінних паперів ІГ «Універ», що є депонентом. Так як строк розгляду такої заявки не повинен перевищувати 1-го місяця, то в компанії очікують, що регулятор видасть своє рішення вже в січні 2014 року.

  «Миронівський хлібопродукт» (MHP S.A.) також веде паралельну підготовку до подвійного лістингу. Його акції теж торгуються на Лондонській фондовій біржі. З повідомлення Дмитра Тарабакіна, керуючого директора ІК Dragon Capital», стало відомо, що компанія вже почала збір документів, потрібних для подання в українські структури.

  Найбільш проблематичним може виявитися процес отримання індивідуальної валютної ліцензії. «Як правило, цей процес затягується до 3-х місяців, але нині не можна спрогнозувати, як довго в цьому випадку буде приймати рішення Нацбанк», – зазначає Ірина Марушко, партнер юридичної фірми «Лавринович і Партнери». Регулятор обіцяв учасникам ринку, в рамках пілотного проекту щодо реалізації механізму подвійного лістингу, ввести більш прості процедури отримання дозвільних документів. «Досі від регулятора не було ніяких дій, тому поки що доведеться подавати документи на загальних підставах. В Україні чомусь невигідна реалізація стратегії, які використовуються інвесторами всього світу», – підкреслив Олексій Сухоруков, керуючий директор ІГ «Універ».