Китайську енергетичну компанію «PetroChina» зацікавив НПЗ в Україні

  Китайська енергетична компанія PetroChina має намір стати інвестором нового нафтопереробного заводу в Україні. Ця компанія знаходиться в числі найбільших у світі. Таку інформацію озвучив Едуард Ставицький, міністр вугільної промисловості і енергетики.

  Ставицький додав, що «меморандум з міністерством енергетики та компанією «PetroChina» вже підготовлений і підписаний. На даний момент в Україні, з майданчиків, які могли б зацікавити інвестора, можна вибрати тільки дві. Одна з них – це Херсонський нафтопереробний завод (знаходиться в приватному інвестування), а другий знаходиться в Одеси».

  «Попереднє ТЕО проекту може бути готовий вже на початку 2014 року, потім його передадуть представникам китайської компанії», – говорить чиновник.

  «PetroChina International» знаходиться на десятому місці серед світових нафтогазових компаній і за розмірами поступається тільки «Royal Dutch Shell» і «ExxonMobil». Штаб-квартира китайської державної нафтової компанії знаходиться в Пекіні. За наданими даними американського журналу «Forbes», в 2012 році «PetroChina» заробив 18,3 млрд. дол. при виручці в 308,9 млрд. дол.