Кабмін вирішив провести три позапланових аукціону ОВДП 30-го грудня

  У п’ятницю 27-го грудня Міністерство фінансів України у себе на сайті розмістило інформацію про плани 30-го грудня провести три позапланових аукціону з розміщення облігацій внутрішньої держпозики (ОВДП): 3-х літніх валютних, мають можливість дострокового погашення, а також 23-денних доларових і гривневих.

  За попередніми даними Мінфін припускав закінчити аукціони ще 24-го грудня, запропонувавши розмістити шестимісячні гривневі облігації, двох – і трирічні валютні папери, а також п’яти – і семигодичные гривневі. Хоча, не дивлячись на прогноз, в цей день він обмежився лише трирічними доларовими паперами, які були продані на 100 млн. дол. під 7,75% річних.

  Перегляд місячного графіка проведення аукціонів досить регулярно практикується. На приклад, 19-го грудня Мінфін несподівано запропонував викласти на продаж дуже «короткі» валютні ОВДП, в результаті чого залучив 183,8 млн. дол. на 8 днів і 51,16 млн. євро, строком на 6 днів.

  Дещо раніше президенти України і Росії, зійшлися на тому, що Росія за рахунок коштів Фонду національного добробуту (ФНБ), купить п’ятирічні єврооблігації України, вже до кінця цього року, на 3 млрд. дол. з купоном 5% річних. Ця угода закрилася 23-го грудня. Таке позапланове розміщення валютних паперів розглядається експертами як своєрідне бридж-фінансування.