Зміни в правилах справ про порушення законодавства на фондовому ринку

  Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку 05.09.2013 опублікувала на своєму сайті проект Рішенням Комісії «Про внесення змін до Правил розгляду справ про порушення вимог законодавства на ринку цінних паперів та застосування санкцій».

  У даному проекті йдеться про дублювання норм Цивільного кодексу України , в нормативному акті Комісії про хід термінів.

  Також говориться, про те що стосовно юридичної особи, якій анулювали ліцензію на певний вид професійної діяльності на фондовому ринку, вже не може бути порушено справу про правопорушення на ринку цінних паперів.

  Крім цього справа про правопорушення порушується у разі внесення до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців запису про відсутність юридичної особи за її місцезнаходженням. Але тільки до моменту, коли дані про юридичну особу не будуть зафіксовані і підтверджені державним реєстратором.

  Проект передбачає збільшення термінів на надання примірника постанови про правопорушення особі, щодо якої її винесено, з трьох до п’яти днів.

  Виключається можливість винесення припису про усунення порушень законодавства про цінні папери без порушення справи про правопорушення на ринку цінних паперів.

  Також збільшується термін для оскарження в Комісії постанови про накладення санкції за правопорушення на ринку цінних паперів щодо юридичної особи – з десяти до п’ятнадцяти робочих днів.