Інвестори вибирають хороші новини

  На українських фондових майданчиках продовжують дорожчати цінні папери. Індекс ПФТС виріс до 298,41 пункту (+0,37%), а «Української біржі» підскочив до 880,63 пункту (+0,95%). На «УБ» спостерігалося подорожчання більшості «блакитних фішок». Серед лідерів по зростанню цін на акції стали: «Азовсталь» (+3,92%), «Райффайзен Банк Аваль» (+3,07%) і «Укрнафта» (+2,73%). З подешевілих акцій можна відзначити папери «Укрсоцбанку» (-1,49%), «Донбасенерго» (-1,26%) і «Мотор Січ» (-0,16%). Також, на приватизацію, Кабінетом міністрів були виставлені 25% +1 акцій енергогенеруючої компанії «Донбасенерго». 30 -го червня 2014 відбудеться аукціон на фондових біржах, де буде реалізований блокпакет акцій компанії. (За даними «Коммерсант-Україна»).

  Водночас Сергій Арбузов, і. о. прем’єр-міністра, нагадав, що Україна очікує отримання другого траншу обсягом приблизно 2 млрд. дол. по російському кредиту. «Оскільки в країні не вирішене політичний конфлікт, великі гравці поки не поспішають повертатися на український ринок капіталу», – зазначає Ганна Бодрова, старший аналітик компанії «Альпарі». При середньоденних значеннях обсягу торгів на «УБ» на рівні 23 млн. грн. (з початку року), теперішній обсяг склав усього 13,5 млн. грн.

  Новина від агентства S&P про зниження рейтингу України до рівня «ССС+» (з прогнозом «негативний») з раніше займаного «В», хоч і була проігнорована українськими торговцями, але для зарубіжних інвесторів стала знаковою. Так котирування українських єврооблігацій опустилися на 1,5-2,7 процентних пункту – прибутковість зросла до 9,3-9,8%.

  На європейському фондовому ринку також спостерігалося зниження. «Передбачається, що Федеральний резерв зменшить програму QE на 10 млрд. дол На даний момент її обсяг становить 75 млрд. дол», – говорить Оксана Курінна, директор інформаційно -аналітичного центру «Trends & Markets».

  Сьогодні від результатів засідання ФРС залежатимуть основний вплив на ринки. «Передбачається опублікувати попередні дані ВВП за IV квартал, а також оголосити щотижневий звіт міністерства праці за кількістю звернень за допомогою з безробіття в США та інформацію про зміну числа безробітних в Німеччині», – зазначила Анна Бодрова.